mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Podróż siódma”

Podróż siódma. Dzienniki gwiazdowe.

oto nie mając żadnej bratniej duszy na pokładzie, w obliczu naglącej konieczności, niejako rozdwoiłem się w marzeniu sennym, aby uczynić zadość potrzebie.
| „Podróż siódma” Stanisław Lem, Jon J Muth

Podróż siódma

 

W skrócie.
Ijon Tichy odbywa swą siódmą samotną kosmiczną podróż. Gdy przelatuje w pobliżu Betelgeuzy, niewielki meteor uszkadza rakietę, pozbawiając statek możliwości manewrowania. Nieszczęśliwie, do naprawy usterki bohater potrzebuje pomocnika, a jak wiadomo Tichy podróżuje samotnie.
Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy rakieta wlatuje w pętlę czasu, a na pokładzie pojawia się towarzystwo.

 

Wrażenia.
Z zaskoczeniem stwierdzam, że twórczość Stanisława Lema w formie graficznej opowieści bardzo przypadła mi do gustu. Ponadczasowość przedstawionej historii jest doprawdy zdumiewająca, bo z pewnością każdy doświadczył problematycznej kwestii dogadania się samemu ze sobą, zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach.
Spojrzenie na pewne okoliczności przez pryzmat kosmicznych wydarzeń ukazuje absurdalność i komiczność ludzkich zachowań. Pętla czasu pozwala na spotkanie bohatera z wersją siebie z przeszłości i przyszłości. Mało tego! Śledzenie ilustracji potęguje emocje i podkreśla wagę problemu. Tak! To idealne połączenie geniuszu Autora z graficznym talentem ilustratora.

 

„Podróż siódma” doskonale sprawdzi się w ręku młodszych czytelników, którzy gustują w fantastyce, ale twórczość Lema nie jest im dobrze znana. To książka, która niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po kolejne podróże i przygody Ijona Tichego.

 

„Podróż siódma” to komiczny obraz ludzkiej natury. To głupota, która niejednokrotnie pozbawia człowieka możliwości manewru, pchając go wprost w ramiona absurdu. To życie, w którym najbardziej powinniśmy się obawiać siebie samych.

 

Czytajcie bez ograniczeń wiekowych, by poprawić sobie humor, by pomyśleć i podyskutować o problemach bohatera, by zachwycić się fantastycznymi ilustracjami i talentem Jona J Muthego.
podpis

 

Podróż siódma

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: STANISŁAW LEM
| ilustracje: JON J MUTH
| tytuł: PODRÓŻ SIÓDMA
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 23.06.2021
| liczba stron: 80
| format: 220×300
| gatunek: KOMIKS / OPOWIEŚĆ GRAFICZNA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry