mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Planujesz ciążę? Zajrzyj do poradnika!

Lubię czerpać wiedzę z książek nawet wtedy, gdy poruszany w publikacji temat mnie nie dotyczy. Dlaczego?  Z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że zawsze dowiaduję się czegoś nowego. Po drugie – zdobyta wiedza owocuje poszerzeniem umysłowych horyzontów, a po trzecie – mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami z gronem czytelników, którym opisane książki mogą się bardzo przydać.

Dziś cofam się nieco w czasie i przywołuję w myśli przebyte ciąże. Podczas każdej z nich przytyłam około 20 kg. Zastanawiam się, czy gdybym przeczytała wcześniej książkę “Jedz dla dwojga, nie za dwoje” to by coś zmieniło. Zawsze dobrze czułam się ze swoją wagą i nie miałam żadnych problemów zdrowotnych. Pomimo tego, że starałam się mocno urozmaicać dietę to niejednokrotnie słodkie zachcianki brały górę.

Anna Rogulska stworzyła praktyczny poradnik żywieniowy dla kobiet planujących ciążę oraz w czasie jej trwania. Okazuje się, że zawarta tu wiedza jest na wagę złota dla każdej kobiety, która chce zadbać o swoje zdrowie, o właściwy przebieg ciąży oraz, przede wszystkim, zapewnić swojemu dziecku prawidłowy rozwój.
Książka odpowiada na wiele pytań, które stawiają sobie przyszłe mamy, między innymi: czego powinna unikać w diecie kobieta w ciąży?, jak radzić sobie z mdłościami, zgagą czy apetytem na słodkie?, jak się odżywiać gdy kilogramów jest za dużo lub za mało?, jak komponować posiłki by były pełnowartościowe?. Ponadto autorka przedstawia przepisy na zdrowe potrawy oraz przykładowy tygodniowy jadłospis, który dostarczy odpowiednich składników odżywczych zarówno mamie, jak i dziecku.

Kolejna książka, o której chciałam wspomnieć to “Ty też będziesz w ciąży” autorstwa Raupp Aimée. Szczerze przyznam, że poruszany w niej problem niepłodności jest niezwykle smutny i szczerze współczuję każdej kobiecie, która tego doświadcza. Patrząc z perspektywy matki trójki dzieci oraz biorąc pod uwagę wszystkie radości związane z macierzyństwem, nie wyobrażam sobie swojego świata bez nich, byłoby mi niewyobrażalnie pusto w sercu…
Jednak problem niepłodności dotyka coraz większego grona kobiet, ale autorka skutecznie udowadnia w publikacji i pisze wprost: “to Ty masz władzę nad swoją płodnością.”, tym samym dając nadzieję wielu rodzicom.
Książka to wyczerpujący holistyczny przewodnik dla każdej kobiety chcącej poprawić swoją płodność, w każdym wieku reprodukcyjnym. To podnosząca na duchu podróż do Twojego organizmu oraz spotkanie wschodniej i zachodniej wiedzy medycznej, ugruntowanej na wnioskach z najnowszych badań i doświadczeniu specjalistów medycyny reprodukcyjnej.
Autorka opisuje naturalne sposoby, służące poprawie płodności u kobiet w każdym wieku (również po 40 roku życia). Między innymi porusza zagadnienia na temat tego jak styl życia kobiety wpływa na zdolność do zajścia w ciążę, jak powinno wyglądać jedzenie w celu optymalnego odżywiania i jakości komórek jajowych, dlaczego ważne jest unikanie toksyn oraz jak przygotować się psychicznie i emocjonalnie na ciążę.
W książce nie brakuje również przykładów z życia oraz 7-dniowgo planu odnowy płodności krok po kroku.

planujesz ciążę

Wydawnicze szczegóły książek:

| autor: ANNA ROGULSKA / RAUPP Aimée | tytuł: JEDZ DLA DWOJGA NIE ZA DWOJE / TY TEŻ BĘDZIESZ W CIĄŻY | wydawnictwo: PZWL | premiera: 2016 | liczba stron: 132 / 208 | Format: 82 x 104 / B5 | gatunek: PORADNIK |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarze

  1. Matka na Szczycie 27 października, 2016 at 2:09 pm

    Ja coraz poważniej myślę nad kolejnym dzieckiem, więc może się przydadzą ;)

  2. Milena 28 października, 2016 at 2:19 pm

    tyle jest poradników o ciąży, że nie wiadomo na co się zdecydować, sprawdzę pozycje tego wydawnictwo bo przyznam że te tytuły mnie zaciekawiły

  3. Ania 28 października, 2016 at 6:56 pm

    Może przydadzą się przy trzeciej ciąży ;)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry