mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Dziecko pisze litery i liczby.

Dobry edukacyjny start jest gwarancją późniejszych sukcesów w czytaniu i pisaniu. Im wcześniej najmłodsi zaprzyjaźnią się z literkami oraz cyferkami, tym łatwiej im będzie spełniać się w roli ucznia. Jednak kluczem do zainteresowania przedszkolaków nowymi umiejętnościami są odpowiednie materiały dydaktyczne, do których z całą pewnością należą kapitańskie zestawy.
| Dziecko pisze litery i liczby.

Dziecko pisze litery i liczby.

“Piszę i zmazuję LITERY” oraz “Piszę i zmazuję LICZBY” to wyjątkowe narzędzia do nauki liter, cyfr oraz liczb stworzone z myślą o dzieciach powyżej 4 roku życia. Najważniejszym celem owych materiałów dydaktycznych jest wspieranie rozwoju grafomotorycznego i doskonalenie kompetencji językowych oraz matematycznych.

 

Każdy zestaw składa się z książeczki, 31 dwustronnych ścieralnych kart oraz suchościeralnego flamastra.
Książeczka to przede wszystkim proste, kolorowe łamigłówki. Wszystkie przedstawione ćwiczenia i zadania gwarantują świetną zabawę, dzięki czemu nauka z nich płynąca zostaje bardzo szybko przyswojona przez najmłodszych. Przyciągające uwagę ilustracje nawiązują do znanego dziecku otoczenia, dzięki czemu stawiane pierwszych kroków w świecie cyfr, liczb i literek staje się o wiele prostsze.
Karty ścieralne to genialne narzędzie do ćwiczenia rączki w rysowaniu prostych szlaczków, nauki pisania lister, cyfr oraz liczb. Dzięki praktycznej możliwości zmazywania zapisanych kart, zadania można wykonywać wielokrotnie.

Możliwości wykorzystania tego typu materiałów dydaktycznych jest nieskończenie wiele, wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności użytkowników. Począwszy od wymyślania słów na daną literkę, poprzez liczenie przedmiotów do wylosowanej cyfry aż do samodzielnego tworzenia szlaczków i działań. Dzięki praktycznemu formatowi kart i książeczki, każdy zestaw może okazać się świetnym kompanem podczas długich podróży, ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza gdy długie wieczory ciągle dominują, oraz niebanalnym pomysłem na oryginalny prezent dla przedszkolaka. Najważniejsze aby wsłuchać się w najmłodszych i podążyć za ich zainteresowaniami. Gdy dziecko pisze litery i liczby w formie zbliżonej do zabawy, wówczas zdobywanie wiedzy zawsze będzie fascynujące.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry