mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Piotr Winczewski “Zagadka, my wszyscy i pies”

Wakacyjnych zagadek ciąg dalszy! Nawet nie wiecie ile przygód może się kryć na nowym osiedlu. Jeżeli tylko grupa przyjaciół trafi na trop, to nikt ich nie powstrzyma przed poznaniem prawdy. | Piotr Winczewski “Zagadka, my wszyscy i pies”

Piotr Winczewski "Zagadka, my wszyscy i pies"

Wydawać by się mogło, że to był zwykły zbieg okoliczności. Trzynastoletni Jędrek zaplanował testowy lot drona własnej produkcji, oczywiście w towarzystwie przyjaciół. Niestety, maszyna w pewnym momencie zniknęła z pola widzenia i rozpoczęto poszukiwania. Chwilę później wszyscy zastanawiali się nad przypadkowo znalezionym włazem oraz możliwościach, które może oznaczać.

Żadna siła nie jest w stanie powstrzymać nastoletniej ciekawości. Przyjaciele uzbrojeni w odpowiedni sprzęt oraz zaopatrzeni w plan działań, postanowili poznać tajemnice miejsca, które odkryli. Ich oczom ukazała się podziemna budowla sprzed prawie stu lat, która została zaopatrzona w bardzo nietypowe, jak na owe czasy, sprzęty i wynalazki. Jednak największą zagadką okazała się skrzynia, do której dostępu strzegł szyfr.

Przyjaciele na stałe rozgościli się w nowym miejscu i właśnie tam miały swój początek kluczowe decyzje, jak na przykład ta o wspólnym przedsięwzięciu dla dobra mieszkańców nowego osiedla oraz ich czworonożnych pupili. Oczywiście nie brakuje tu przygód czy różnicy zdań wynikających z innych charakterów i upodobań. Jednak najbardziej niepokojący okazuje się fakt, iż ta wymarzona i jedyna w swoim rodzaju wakacyjna kryjówka staje oko w oko z realnym zagrożeniem. Czy przyjaciele zdołają ocalić to bezcenne miejsce? Czy zagadkowa skrzynia otworzy przed nimi swoją tajemnicę? Zapraszam do czytania :)

Piotr Winczewski  i jego “Zagadka, my wszyscy i pies” to świetna propozycja dla nastolatków na wakacje. Bardzo inspirująca, napisana w oryginalnym stylu opowieść o rówieśnikach, ich problemach, rozterkach oraz marzeniach. Ta książka, może okazać się niezastąpionym towarzyszem letnich wojaży i doskonałym sposobem na nudę w czasie podróży.
podpis

 

Piotr Winczewski "Zagadka, my wszyscy i pies"

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: PIOTR WINCZEWSKI | tytuł: ZAGADKA, MY WSZYSCY I PIES | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 26.06.2018 | liczba stron: 240 | Format: 160×235 | gatunek: DLA DZIECI, wiek 10+ |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry