mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja kart obrazkowych "Świat malucha"

Emocje. Kształty i figury. Zwierzęta

Od czasu do czasu słyszę od znajomych pytania typu: czy z trzecim dzieckiem jest łatwiej? Od razu mówię, że TAK! Z pewnością to stwierdzenie nie wynika z faktu, iż moja ostatnia pociecha jest wyjątkowo grzeczna. Jest sobą, dzieckiem. To my, wyszkoleni doświadczeniem rodzice, nauczyliśmy się komunikować z dziećmi i prawidłowo odczytywać sygnały, które do nas wysyłają.
| Pierwsze emocje, zwierzęta, kształty i figury.

W jednej z książek przeczytałam, że bardzo częstym powodem dziecięcych ataków złości i frustracji są zwyczajnie nieporozumienia pomiędzy najmłodszymi a ich opiekunami. W jaki sposób można uniknąć takich sytuacji? Nauczyć dziecko nazywać swoje emocji, odczucia, cierpliwie tłumaczyć w jaki sposób może opisywać to co czuje. Podsuwać mu narzędzia dzięki którym komunikacja stanie się o wiele prostsza i o niebo łatwiejsza.
Z doświadczenia wiem, że rodzice czasami mają twardy orzech do zgryzienia, domyślając się co wywołało nietypowe zachowanie u pociechy. Zwykle kończy się na diagnozie typu bunt dwu- trzy- cztero- … -latka, choć tak naprawdę w ogromnej większości przypadków chodzi o odpowiednie interpretowanie potrzeb i emocji, które im towarzyszą.

Nie od dzisiaj wiadomo, że nawet najmłodsze dzieci uwielbiają zabawy, dlaczego więc nie wykorzystać tego faktu do udoskonalenia komunikacji między rodzicem a pociechą. Na początek proponuję lekcję emocji.

Pierwsze emocje

 

Niezwykle ważne jest aby umieć opisać to, co się w danej chwili odczuwa. Nazwanie emocji, które towarzyszą czynności, bądź kojarzą się z pewnymi zdarzeniami, jest kluczem do odpowiedniej interpretacji zachowań maluchów. Zestaw “Świat malucha. Emocje” to przygotowane dla 2-3 latków, genialne narzędzie dla każdego rodzica, który chce wspierać rozwój emocjonalny i społeczny swojego dziecka. Całość stanowią trzy elementy:
1. Książeczka z zadaniami – zaopatrzona w przeróżne zadania (np. łamigłówki, kolorowanki) i zabawy rozwijające logiczne myślenie oraz spostrzegawczość.
2. Karty obrazkowe – obrazujące zdjęcia mimiki twarzy oraz wyrażenia ułatwiające nazwanie emocji.
3. Zagadki obrazkowe to przede wszystkim zabawy rozwijające wiedzę o świecie czyli 200 zagadek dotyczących codzienności.

Będąc przy zabawach wspierających rozwój społeczny, polecam również zabawy angażujące zwierzątka. Chyba każde dziecko rozpoczyna poznawanie otaczającej je rzeczywistości od zwierzątek. Rozwój poznawczy jest niezwykle ważnym elementem dzieciństwa, stanowi w pewnym sensie fundament apetytu na wiedzę. Trudno więc wyobrazić sobie lepszych pierwszych przewodników po świecie jak pieski czy kotki.

Pierwsze emocje, zwierzęta, kształty i figury.

 

“Świat malucha. Zwierzęta” to również trójelementowy zestaw:
1. Książeczka z zadaniami to zabawy wspierające spostrzegawczość, rozwijające wiedzę o świecie oraz zadania typu łączenie w pary bądź kolorowanie.
2. Karty obrazkowe zawierają ilustracje zwierząt oraz podpisy, które można w przyszłości wykorzystać do nauki czytania.
3. Zagadki obrazkowe to 200 zagadek ze zwierzętami w roli głównej, rozwijających logiczne myślenie.

Warto również wspomnieć iż wszystkie elementy zestawów zostały przygotowane z myślą o dwu- i trzylatkach dlatego wygodny i poręczny format książeczek (bezpieczne, zaokrąglone rogi), trwałe i sztywne karty z zaokrąglonymi rogami czy przykuwające uwagę ilustracje dbają zarówno o bezpieczeństwo jaki i zainteresowanie najmłodszych.

Na koniec podrzucam coś dla najmłodszych uczniów. Stworzone specjalnie dla maluszków powyżej jednego roku życia “Kształty i figury” z pewnością rozbudzą naturalną ciekawość świata u każdej pociechy.

Pierwsze emocje, zwierzęta, kształty i figury.

Kolorowe i przyciągające uwagę karty obrazkowe mogą stać się zachętą do pierwszych zabaw. Dołączony poradnik dla rodziców zawiera sporo pomysłów, dzięki którym wykorzystane zostaną elementy edukacji sensorycznej rozwijającej różne zmysły.

Nauka przez zabawę nigdy nie jest nudna! Gdy wprowadza się tego typu rozrywki od najmłodszych lat, można mieć większą pewność, że apetyt na wiedzę maluchów będzie wzrastał w miarę ich dorastania :).
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarze

  1. Marta 21 sierpnia, 2017 at 12:44 pm

    Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na naukę! Gry wyglądają bardzo zachęcająco, dlatego jak tylko przyjdzie okazja, na pewno je kupię :)

  2. Wandzia 14 września, 2017 at 2:52 pm

    Idealny sposób aby zachęcić dziecko do nauki – dziecko wtedy najwięcej kojarzy i uczy się dużo rzeczy :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry