mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Pewna siebie kobieta”

Pewna siebie kobieta. Jak stanowczo mówić "nie", z radością mówić "tak" i nie tracić głowy w najtrudniejszych sytuacjach?

Perfekcjonizm zajmuje wysoką pozycję na naszej wydłużającej się liście zabójców pewności siebie.
| „Pewna siebie kobieta” Katty Kay, Claire Shipman

Pewna siebie kobieta

 

Katty Kay i Claire Shipman to dwie przyjaciółki, dziennikarki, które napisały niezwykle potrzebny, rzetelny i bardzo inspirujący poradnik. Tematem książki jest tytułowa pewność siebie, traktowana z tak wielką wszechstronnością, skrupulatnością i determinacją, że trudno zakończyć czytanie bez wzbogacenia własnej wiedzy na poruszany temat. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona analizą pewności siebie, odnoszącą się do każdego aspektu życia. Natomiast największą uwagę poświęciłam rozdziałom, które bezpośrednio dotykały tematu wychowywania córki. Ta książka to zdecydowanie jedna z najbardziej inspirujących i merytorycznie uzasadnionych lekcji rodzicielstwa.

 

„Pewna siebie kobieta” reprezentuje ogrom pracy i zaangażowania w stworzenie tytułu o mocnym i rzetelnym przekazie. Autorki nie wahały się spotkać z każdym, kto mógł wypowiedzieć się na poziomie eksperta. Katty i Claire przeprowadziły dziesiątki rozmów z osobami, specjalizującymi się w takich dziedzinach jak biologia, genetyka, psychologia, filozofia, antropologia. Wszystko po to, by analizować i opisać mechanizm budowania pewności siebie, zaproponować skuteczne techniki poznawczo-behawioralne, pozwalające wzmocnić i docenić poczucie własnej wartości.

 

To książka dla wszystkich kobiet, które chcą być silne, pewne własnych decyzji i gotowe do realizowania się w każdej dziedzinie. Poradnik zawiera wiele wskazówek, dotyczących zmiany niechcianych zachowań (np. jak pozbyć się lęku przed publicznym wystąpieniem, jak przestać się porównywać z innymi) i nade wszystko zwraca uwagę na bezcenną wartość porażek. Wbrew pozorom, to właśnie niepowodzenia są niezwykle ważnym ogniwem w procesie trwałego budowania pewności siebie.

 

Nie jest to publikacja, którą czyta się szybko. Poruszane kwestie wymagają skupienia, zatrzymania się, przemyślenia. To jedna z tych książek, które mogą odmienić życie, potrafią motywować do zmian, pomagają spojrzeć na problemy z innej, nieznanej dotąd perspektywy. Naprawdę warto mieć ten tytuł w biblioteczce, choćby po to, by w razie wątpliwości i niepewności wrócić do ważnych fragmentów.
podpis

 

Pewna siebie kobieta

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorki: KATTY KAY, CLAIRE SHIPMAN
| przekład: HANNA PASIERSKA
| tytuł: PEWNA SIEBIE KOBIETA. JAK STANOWCZO MÓWIĆ „NIE”, Z RADOŚCIĄ MÓWIĆ „TAK” I NIE TRACIĆ GŁOWY W NAJTRUDNIEJSZYCH SYTUACJCH?
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 30.06.2021
| liczba stron: 360
| format: 145×190
| gatunek: PORADNIK |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry