mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

MADDIE ZIEGLER “Pamiętniki Maddie”

…nie boi się ciężkiej pracy, zawsze daje z siebie 150% i wszystko robi z uśmiechem.” Trudno uwierzyć, że to cechy popularnej i uwielbianej przez nastolatki rówieśniczki, tancerki. | MADDIE ZIEGLER “Pamiętniki Maddie”

Pamiętniki Maddie

Młodość potrzebuje ideałów, potrzebuje mieć kogoś, do kogo można powzdychać, kogoś komu można pozazdrościć oraz kogoś kogo pragnie się naśladować. Nastolatkowie lubią pisać o swoich przeżyciach, emocjach, przygodach. Lubią prowadzić pamiętniki. Ogromną zaletą takich działań jest to, że wracając do zapisków sprzed lat, dokładnie pamiętasz co w danej chwili czułaś. Dobrze wiem o czym mówię, sama zachowałam swoje zapiski sprzed kilkudziesięciu lat i czasami zaglądam tam, aby przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem.

Maddie czyli Madison Nicole Ziegler opowiada o sobie jak o przeciętnej nastolatce. Nastolatce, która miewa te gorsze i lepsze dni, ma ulubione zajęcia, hobby oraz pasję, którą kocha ponad wszystko. Pomimo młodego wieku, dziewczyna ma na swoim koncie sporo znaczących sukcesów. Jej kariera nabrała niewiarygodnego tempa po udziale w programie “Dance Moms”. Kolejne wyzwania czyli udział w teledyskach oraz filmie tylko utwierdziły widzów w przekonaniu, że Maddie jest niezwykle utalentowaną osobą.

W swoim pamiętniku daje się poznać jako osoba bardzo optymistycznie nastawiona do świata, ale również mocno stąpająca po ziemi. Wydaje się być bardziej dojrzała, niż wskazuje jej wiek – takie odniosłam wrażenie czytając odpowiedzi dziewczyny na listy czytelniczek. Każdy rozdział podzielony jest na część tematyczną, związaną z tytułem oraz ciekawostki o autorce z punktu widzenia bliskich osób, podrozdziały “Droga Maddie…” czyli odpowiedzi na wspomniane listy czytelniczek oraz “To piękny dzień by…” czyli pomysły na pokonanie nudy.

Czy podrzuciłabym nastoletniej córce taką lekturę? Myślę, że tak. Po pierwsze dlatego, że utrzymana jest w bardzo optymistycznym tonie, jest świetnym dowodem na to, że aby coś w życiu osiągnąć, trzeba ciężko na to pracować a jeżeli jest to ukochana pasja to nawet najcięższe wyzwanie staje się motywacją. Po drugie porażka jest zawsze ważną lekcją i nie należy traktować jej jak koniec świata! Po trzecie autorka niejednokrotnie podkreśla jak ważne są dla niej rodzinne relacje i nie ma cienia wątpliwości, że bez wsparcia najbliższych nie zaszłaby tak daleko.

Pamiętniki Maddie” to książka przede wszystkim o tym, że warto marzyć i walczyć o swoje marzenia, bo one po prostu się spełniają!
podpis

 

Pamiętniki Maddie

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: MADDIE ZIEGLER | tytuł: PAMIĘTNIKI MADDIE | wydawnictwo: WILGA | premiera: 25.10.2017 | liczba stron: 240 | Format: 204×143 | gatunek: BIOGRAFIA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry