mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Odwet Wysokiej Gwiazdy" Erin Hunter

Odwet Wysokiej Gwiazdy. Wojownicy. Superedycja

Jednakże nie zdajesz sobie sprawy z tego, że czasami wojownicy muszą zostawić coś, co kochają, nim zrozumieją, co naprawdę jest dla nich cenne. | „Odwet Wysokiej Gwiazdy” Erin Hunter

Odwet Wysokiej Gwiazdy
 
W skrócie.
Klan Wiatru może pochwalić się wyjątkowo lojalnymi uczniami. Jest wśród nich Wysoka Łapa, gotów zapłacić naprawdę wysoką cenę za ochronę rodziny i przyjaciół. Jednak zanim zakończy swoje szkolenie, będzie musiał zmierzyć się z tragiczną śmiercią ojca. Poukładany świat bohatera zawali się z wielkim hukiem, zmieniając priorytety ucznia, a jednym z nich stanie się żądza zemsty.
 
Wysoki Ogon wyrusza w daleką podróż, by wyrównać rachunki. Niestety, nie zdaje sobie sprawy z czyhających na drodze niebezpieczeństw. Bohater musi odpowiedzieć sobie na pytania: czy zemsta jest realna i warta takiego poświęcenia? czy jego decyzje były i są słuszne?
 
Klan Wiatru.
To moje pierwsze bliskie spotkanie z członkami i zwyczajami Klanu Wiatru. Tym samym, poznanie podkopków oraz wrzosowych sprinterów było sporym urozmaiceniem w świecie Wojowników. Nie sądziłam, że coś może mnie tu jeszcze zaskoczyć, a tu proszę taka niespodzianka – koty kopiące tunele!
 
Priorytety.
Wysoki Ogon to bardzo specyficzny bohater. Czytelnik może śledzić zmiany, jakie zachodzą w jego umyśle, biorąc pod uwagę sytuacje, w których się znajduje. Wojownik reprezentuje niezwykle ważną i bardzo pouczającą życiową ścieżkę, naznaczoną trudnymi wyborami, ryzykiem i konsekwentnym dążeniem do celu.
 
Reasumując.
„Odwet Wysokiej Gwiazdy” to kolejna opowieść o niesamowitej kociej rzeczywistości. To świat, który wzrusza i zachwyca. Kolejny raz nie mogłam wyjść z podziwu nad lojalnością, odpowiedzialnością i oddaniem głównych bohaterów. Jednak na pierwszy plan wyraźnie wysuwa się najważniejsze przesłanie tej części – mądrość idea o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, o podejmowaniu właściwych decyzji, o prawdziwej przyjaźni. Ten baśniowy świat sprawi, że zupełnie inaczej spojrzysz w kocie oczy i pierwszy raz zastanowisz się nad ich przeznaczeniem.
Przeczytaj recenzje innych książek CYKLU WOJOWNICY!
podpis
 
Odwet Wysokiej Gwiazdy

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: WOJTEK CAJGNER
| tytuł: ODWET WYSOKIEJ GWIAZDY
| seria: WOJOWNICY. SUPEREDYCJA
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 08.08.2020
| liczba stron: 576
| format: 200×130
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry