mamao.pl

Książka Konrada Gacy jest pierwszą motywacyjną publikacją, z którą miałam do czynienia. Szczerze przyznam, że wpadła w moje ręce w idealnym czasie! W momencie gdy jesienno – zimowe wirusy i choróbska nie dawały za wygraną, a resztki nadziei na lepsze jutro i przespanie choć kilku godzin w nocy, wyparowywały ze mnie z każdą uruchamianą inhalacją, dostałam książkę o tym, że mogę wszystko…

Na pierwszy rzut oka książka wydała mi się intrygująca i ciekawa, ale z drugiej strony stwierdzenie, że “mogę wszystko”, w obecnej sytuacji, brzmiało nie tyle niemożliwe, co absurdalne!

Już na samym początku, autor podkreśla, że nie ma ludzi słabych, jest tylko źle zaplanowane działanie. ORGANIZACJA… działanie, które absolutnie uwielbiam! Najlepiej się czuję gdy mam wszystko zaplanowane, jednak gdy coś idzie nie tak (np. z powodu choroby), to zaczynam się gubić, popadać w irytację, jestem zła a czasami nawet wściekła na siebie, bo czuje że nie ogarniam!

“Obudź w sobie wojownika” to przepis na bycie lepszym dla siebie i swoich bliskich. To książka, która opiera się na, stworzonej przez autora, Piramidzie Zdrowego Człowieka i nie chodzi tu tylko o ciało ale również duszę.

obudź w sobie wojownika

Jedynie wstęp jest inny. Celem pokazania własnych doświadczeń i sensu działań, Konrad Gaca opisuje swoją drogę na szczyt. Trudności, wyzwania, ludzie, których spotkał na swojej drodze, wszystko przyczyniło się do tego, że obecnie pomaga tysiącom podopiecznym. Jest twórcą autorskiej metody odchudzania GACA SYSTEM. Metody, która motywuje do codziennej walki o siebie i czerpania radości z codzienności.

Pomimo tego, że działalność autora jest mocna związana z odchudzaniem, nie jest to książka o tym jak stracić na wadze. Bardziej skłaniałabym się ku stwierdzeniu, że publikacja motywuje do zastanowienia się nad swoim życiem, zachęca do wprowadzenia zmian, opisuje korzyści wynikające z zawalczenia o marzenia. “Pamiętaj, że ludzkiej woli nie da się zniszczyć, bo napędzają ją marzenia. (…) Musisz zrozumieć, że nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko takie, z których za szybko rezygnujemy. (…) Dlatego tak często powtarzam Ci, że pierwszy krok musisz zawsze zrobić w swojej głowie.”

Poszczególne rozdziały mają swoich bohaterów czyli osobę, której życie totalnie się zmieniło po przystąpieniu do programu GACA SYSTEM, każdy z nich krótko opisuje swoją historię. Znajdziesz tu czarno na białym przykłady, że chcieć to znaczy móc oraz ogromną dawkę motywacji, bo jak inaczej nazwać doświadczenia osób, które tracąc kilkadziesiąt kilogramów, otwarcie przyznają, że właśnie teraz jest ich czas i już nigdy nie popełnią błędu nadwagi i otyłości!

Jedyną rzeczą, która mnie nieco drażniła był zapis na końcu każdego rozdziału “Jeżeli masz Terminarz Motywacyjny, wykonaj zadanie/ćwiczenie na styczeń/luty/marzec/…”. Dawało mi to poczucie, że nie mogę zacząć opisywanych zmian, gdyż do kompletu brakuje mi terminarza! Takie moje, subiektywne odczucie, po przeczytaniu całości.

Planujesz noworoczne zmiany? Nie wiesz od czego zacząć, jak się zmotywować i trwać w swoim postanowieniu? A może brakuje w tobie wojownika? Obudź go!

obudź w sobie wojownika

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: KONRAD GACA | tytuł: OBUDŹ W SOBIE WOJOWNIKA. SIŁA MOTYWACJI | wydawnictwo: BURDA PUBLISHING POLSKA | premiera: 26.10.2015 | liczba stron: 150 | Format: 173×224 | gatunek: PORADNIK |

2019-04-10T19:57:41+00:0012 grudnia 2016|

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry