mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Obietnica Krzywej Gwiazdy”.

Obietnica Krzywej Gwiazdy. Superedycja. Wojownicy.

Nadal mam tych, których kochałem. Wiem, że czuwają nade mną. Zaś ty nie masz nic. Ani nikogo. | „Obietnica Krzywej Gwiazdy. Superedycja” Erin Hunter

 

Obietnica Krzywej Gwiazdy

W skrócie.
Podczas pewnej burzowej nocy, w Klanie Rzeki na świat przychodzą dwa kocurki: Sztormik i Dąbek. Pobratymcy są zachwyceni maluchami i widzą w nich nie tylko doskonałych wojowników, ale również przyszłych przywódców klanu, choć powszechnie wiadomo, że ten tytuł może zdobyć tylko jeden z nich. Pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku i mały Dąbek doznaje zwichnięcia szczęki oraz permanentnego oszpecenia. Niestety, w tych trudnych chwilach kociak nie może liczyć na wsparcie ze strony matki. Wręcz przeciwnie! Kotka nawet stara się o zmianę imienia syna z Dąbka na Krzywika.

 

Młody kocurek rośnie w siłę i nigdy nie rezygnuje z marzeń o zostaniu przywódcą klanu. Jednak odrzucony przez matkę, pozbawiony jej miłości i wsparcia, staje się łatwym celem dla tajemniczej kocicy, mającej wobec niego wielkie i niekoniecznie zacne plany. Wkrótce zmanipulowany Krzywek złoży swojej mentorce obietnicę, która rzuci ciemny i złowrogi cień na przyszłość kociaka.

 

Wrażenia.
Krzywa Gwiazda jest postacią, która regularnie przewija się w opowieściach cyklu „Wojownicy”. Jednak dotychczas czytelnik nie wiedział zbyt wiele zarówno o przeszłości bohatera, jak i o motywach jego działania. Wraz z przeczytaniem „Obietnicy Krzywej Gwiazdy” owa wiedza zostaje uzupełniona, i to z nawiązką! Śledzenie życia bohatera od dnia narodzin, aż po dorosłe życie okazuje się naprawdę fascynującą przygodą. Widać tu wyraźnie, w jaki sposób losowe wydarzenia mogą determinować zachowanie innych, nawet tych najbliższych, i jak bardzo życiowe wybory wpływają na późniejsze dorosłe życie. Ponadto, podobnie jak w innych tomach z uniwersum „Wojowników”, nie brakuje tu wartkiej akcji, wzruszeń i momentów grozy, zwłaszcza jeżeli chodzi o bitewne starcia. Nie trudno również utożsamiać się z bohaterami, zwłaszcza gdy pewne sytuacje z życia wojowników wydają się znajome: poczucie niesprawiedliwości, odrzucenia, chęć bycia ważnym i docenionym.

 

„Obietnica Krzywej Gwiazdy” jest tym brakującym ogniwem, które pomoże czytelnikom zrozumieć bohatera oraz spojrzeć na jego działania z trochę innej perspektywy.
podpis

 

Obietnica Krzywej Gwiazdy

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: WOJTEK CAJGNER
| tytuł: OBIETNICA KRZYWEJ GWIAZDY
| seria: WOJOWNICY. SUPEREDYCJA
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 30.03.2022
| liczba stron:668
| format: 200×130
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry