mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Nigdy nie jesteś sama” Renata Adwent

“W prawdziwym życiu ważne rzeczy dzieją się zawsze pomiędzy słowami i tam, gdzie trudno słowa dobrać albo się na nie odważyć.”

Niezwykła historia rodziny, która pomimo trudności i przeciwności losu oraz na przekór zdrowemu rozsądkowi zawsze za sobą tęskni.
Daniel i Wiktoria to para, która nigdy nie szukała bratniej duszy. To miłość ich znalazła. Daniel, ujrzawszy Wiktorię od razu wiedział, że to TA jedyna. Wiktoria, z uwagi na absorbujące studia, nie chciała zgodzić się na spotkanie, lecz gdy, dla świętego spokoju, dała chłopakowi szansę, zostali razem już na zawsze. Wkrótce na świat przyszła Agata, potem pojawiła się Milka no i bliźniaczki Aniela i Róża.
Jednak życie nie oszczędziło dziewczynkom smutku, bo gdy Agata wkraczała w nastoletniość, straciły najukochańszego tatusia. W pracy Daniela wydarzył się wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Wiktoria została sama z czwórką dzieci. “Nie miała dalekosiężnych wizji dotyczących swojej gromadki. Wiedziała jedynie, że chce wychować córki na mądre kobiety, a do tego potrzebowała trochę dyscypliny, dużo przykładu i całego morza miłości.” Po śmierci ojca, Agata stała się jej powierniczką w sprawach dotyczących sióstr. Została lekarzem pediatrą i całkowicie poświęciła się swojej pracy. Milka nie zawsze spełniała oczekiwania matki, ale jako dorosła osoba musiała nauczyć się ponosić konsekwencje swoich postanowień. Dlatego Wiktoria pomimo jawnego niezadowolenia z decyzji dziewczyny, nie przekonywała jej do swoich racji. Róża to dusza artysty i choć nie wszystko szło po jej myśli, to optymistycznie podchodziła do życia. Natomiast Aniela, jej siostra bliźniacza, z pozoru taka sama lecz w duszy zupełnie inna. Dziewczyny nie ukrywały niechęci do siebie na wzajem, a ich riposty wobec wypowiedzi siostry, najbardziej raniły Wiktorię. Matka obwiniała się za te sytuacje i robiła co mogła aby naprawić rzekome błędy wychowawcze.
Pewnego dnia Aniela wpada na “genialny” pomysł. Już wie jak stać się sławną i bogatą! Wykorzysta fakt, iż bestia ludzkiej ciekawości musi się wciąż karmić świeżym mięsem. Potrzebuje jedynie pomocy Róży… Cały plan wydawał się genialny, a świat mógł w końcu ujrzeć zdolności dziennikarskie Anieli. Jak się później okazała, za tego typu marzenia trzeba płacić zbyt wysoką cenę….

Piękna opowieść o rodzinie, która jest “…trampoliną, z której skaczesz w dorosłe życie”, o uczuciach gdy “…siostry trzyma się w sercu, bo ono wybacza więcej niż rozum.” oraz o tym jak “Obiecujące “na zawsze” pokonane zostało przez bezwzględne “już nigdy””.

nigdy nie jesteś sama

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: RENATA ADWENT | tytuł: NIGDY NIE JESTEŚ SAMA | wydawnictwo: FEERIA | premiera: 15.03.2017 | liczba stron: 416 | Format: 165×205 | gatunek: LITERATURA KOBIECA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry