mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Niepokonani"

Niepokonani. Niesamowite historie przetrwania.

Jak mocna potrafi być wola przetrwania? Czy w sytuacji zagrożenia życia, człowiek jest w stanie powiedzieć śmierci “NIE!”? Co czuje osoba, która pomimo niewyobrażalnego bólu podejmuje walkę o własne życie? W jaki sposób chwila przyjemności potrafi zmienić się w tragedię? | “Niepokonani. Niesamowite historie przetrwania.”

niepokonani

Historie opisane w “Niepokonanych” są prawdziwymi opowieściami o przetrwaniu w ekstremalnych warunkach. Niejednokrotnie bohaterowie przypłacają swoją przygodę ciężkimi uszczerbkami na zdrowiu. Są momenty, gdy trudno uwierzyć, że człowiek jest zdolny do podjęcia kroków, które z jednej strony nie mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku, ale z drugiej są jedyną szansą na przeżycie.

Przedstawione w książce dwadzieścia trzy opowiadania łączy kilka wspólnych cech: każdy z bohaterów przeżył, absolutnie nie spodziewał się co zgotuje mu los, nie zdawał sobie sprawy z ogromnej siły pchającej go ku życiu.

Każdy reportaż ukazuje esencję zdarzenia, bez zbędnych słów czy opisów. Dzięki temu, treść opowiadań porywa od samego początku, aż do ostatnich zdań, zajmując jedynie kilka stron. Niesamowita jest również przekazywana czytelnikowi wiedza związana z przetrwaniem w ekstremalnych warunkach, również bez niezbędnego sprzętu!

Zdarzało się, że sam fakt przeżycia bohatera zakrawał o cud. Niezależnie od tego, czy zdarzenie miało miejsce na lądzie, na morzu, w powietrzu, wysoko w niebezpiecznych górach czy na upalnej pustyni, od decyzji poszkodowanego zależało ich własne życie. Choć niewiedza potrafiła doprowadzić do katastrofy, to determinacja i w kluczowych momentach intuicja, potrafiła ocalić życie.

Niepokonani” wyraźnie pokazują, do czego zdolny jest człowiek w sytuacji zagrożenia. Nikt nie jest w stanie przewidzieć swojego zachowania w tragicznych okolicznościach, nawet ci, którzy lubią duże ryzyko i mocne wrażenia. Nawet nie wyobrażacie sobie do jakiego wysiłku i poświęcenia jest zdolne ludzkie ciało, nawet w ekstremalnie bolesnych i beznadziejnych warunkach.
podpis

 

niepokonani

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorzy: DAVID LONG, KERRY HYDMAN | przekład: DOROTA MALINA | tytuł: NIEPOKONANI. NIESAMOWITE HISTORIE PRZETRWANIA. | wydawnictwo: LITERACKIE | premiera: 03.10.2018 | liczba stron: 200 | format: 165×240 | gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / REPORTAŻ |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry