mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Patrycja Zarawska “Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel”

Trudno w to uwierzyć ale mamy już sierpień! Niebawem poczujemy zapach nowiutkich zeszytów, plecaków i innych, pięknie ułożonych, szkolnych artykułów. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko nauka, to również miejsce, w którym może wydarzyć się wiele niepokojących i dziwnych rzeczy… Zawsze bądźcie czujni jak Blanka, Bernard i Bajorek! | Patrycja Zarawska “Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel”

Patrycja Zarawska "Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel"

Pewnego nudnego, szkolnego dnia. Gdy większość klasy, wraz z wychowawczynią, udała się na wycieczkę. Trójka uczniów, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w wyjeździe, zebrała się w klasie na niestandardowej lekcji z zastępstwem. Chwilę po dzwonku, w klasie nie pojawiła się znajoma pani Piórko. Zamiast niej, oczom uczniów ukazał się “Przypakowany dryblas w ciemnych okularach założonych na łysą glacę…”.

Blanka, Bernard i Bajorek z miejsca dostrzegli niekompetentność nowego “nauczyciela”. Oczekiwania wobec uczniów oraz rzeczy, które go interesowały nie miały nic wspólnego z edukacją. Od początku wyglądał na niewłaściwą osobę, na niewłaściwym miejscu. Dlaczego więc znalazł się w ich klasie?

Spostrzegawcze dzieciaki szybko wzięły sprawę w swoje ręce i rozpoczęły dochodzenie. Rozwiązanie zagadki nie było jednak sprawą prostą! Opanowanie sytuacji i przejrzenie zamiarów trefnego nauczyciela wymagało sprytu, pomysłowości i przede wszystkim zgody i współpracy.

Patrycja Zarawska i jej “Trefny nauczyciel” to pierwsza część serii “Niemożliwi detektywi” czyli książek o trójce sprytnych uczniów, których łączy rozwiązywanie zagadek, odwaga, przemyślane działanie i stawiane czoła niebezpieczeństwu. To idealna propozycja dla dzieci w wieku 6-12 lat. Krótkie rozdziały, większe litery oraz ilustracje zachęcają do poznawania losów bohaterów oraz wspólnego podążania detektywistycznym tropem.

Z pewnością będziemy wypatrywać kolejnych przygód Blanki, Bernarda i Bajorka. Dzieciaków, którzy nie traktowali się jak przyjaciele, byli obojętnymi sobie uczniami jednej klasy. Jednak udało im się znaleźć wspólny język. a każde mogło wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami, tym samym, zaskakując rówieśników.
podpis

Patrycja Zarawska "Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel"

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: PATRYCJA ZARAWSKA | ilustracje: TOMASZ MINKIEWICZ | tytuł: NIEMOŻLIWI DETEKTYWI. TREFNY NAUCZYCIEL | wydawnictwo: WILGA | premiera: 23.05.2018 | liczba stron: 82 | Format: 217×152 | gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry