“Niczego nie musisz udowadniać” Jennie Allen

“Nie ma nic niebezpieczniejszego, prawdziwszego, bardziej zajmującego, wyzwalającego, radykalnego, satysfakcjonującego, potężniejszego niż osoba z odrobiną wiary.”

Przyznasz, że tytuł książki jest co najmniej intrygujący. W świecie, w którym każdy chce z całych sił być najlepszym rodzicem w domu, fachowcem w pracy, przyjacielem dla najbliższych. Gdy codziennie starasz się pokazać samej sobie, że dasz radę z takim lub innym zadaniem, ktoś podsuwa ci informacje, że niczego nie musisz udowadniać i dlaczego możesz przestać tak bardzo się starać.

Jenny Allen jest żoną pastora, matką czwórki dzieci, założycielką zgromadzenia (IF: Gathering) oraz kobietą, która tysiące razy zadawała sobie pytanie, czy jest wystarczająco dobra, by sprostać tym życiowym wyzwaniom. W książce “Niczego nie musisz udowadniać” opisuje swoją drogę do radości, szczęścia i spełnienia.

Autorka bardzo mocno zwraca uwagę na znaczenie słów zawartych w Piśmie Świętym, niejednokrotnie cytując jego fragmenty, a nawet przedstawiaja kilka interpretacji. Z jednej strony takie działanie pozwala czytelnikowi spojrzeć na kilka historii z Ewangelii według św. Jana z zupełnie innej perspektywy, natomiast z drugiej strony pozwala to autorce odnieść się do konkretnych sytuacji, których doświadcza każdy człowiek.

Jenny Allen często przywołuje doświadczenia, które miały miejsce w jej życiu. Opisuje własne rozterki, problemy, emocje. Nie brakuje również wsparcia przyjaciół, męża oraz dzieci. Warto również wspomnieć, iż najmłodszy syn autorki – Coop, miał prawie cztery lata gdy został adoptowany z sierocińca w afrykańskiej Rwandzie. To wydarzenie okazało się sporym wyzwaniem dla całej rodziny i jeszcze jednym powodem do tego, aby zanurzyć się w bożych strumieniach wystarczalności.

“Niczego nie musisz udowadniać” to książka, która z pewnością nie zostanie przeczytana w dwa wieczory. To tekst, nad którym niejednokrotnie trzeba się zatrzymać, zastanowić, a nawet prześledzić drugi raz, aby zrozumieć sens wypowiedzi autorki. Jeżeli oczekujesz prostej odpowiedzi na pytanie: dlaczego możesz przestać się starać? to na pewno jej nie znajdziesz! Chodzi tu przede wszystkim o szereg zmian, które miały miejsce w życiu autorki i które pomogły i nadal pomagają jej uporać się z wątpliwościami. Jenny Allen, dzieląc się własnymi doświadczeniami opracowała swego rodzaju poradnik, po który może sięgnąć każdy, kto uważa, że nie jest wystarczająco dobry. Na pewno jednego można jej pozazdrościć… WIARY i znajomości Biblii!

Niczego nie musisz udowadniać

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: JENNIE ALLEN | tytuł: NICZEGO NIE MUSISZ UDOWADNIAĆ. DLACZEGO MOŻESZ PRZESTAĆ TAK BARDZO SIĘ STARAĆ | wydawnictwo: WAM | premiera: 07.05.2018 | liczba stron: 304 | Format: 140×205 | gatunek: PORADNIK |

2018-08-28T18:49:50+00:00 14 maja 2018|