mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja kart obrazkowych do nauki ortografii.

Nauka ortografii z mrówką i borówką.

Jednym wydaje się, że jest nie do opanowania i absolutnie nie do przyswojenia. Innym, że może być zabawna, pełna rymów, ciekawostek i oczywiście wyjątków. Tak! Nauka ortografii bardzo wyraźnie odróżnia nasz język od innych i spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. | Nauka ortografii z mrówką i borówką.

nauka ortografii

Jednak okazuje się, że mrówka i borówka mają swój sposób na zasady ortograficzne! Podsuwają uczniom technikę, dzięki której podstawowe reguły same zapamiętują się w najmłodszych nawet główkach!

Karty obrazkowe “Ortografia z mrówką i borówką” to zestaw 110 dwustronnych, ilustrowanych kart (stworzonych z myślą o uczniach klas 1-3). 10 z nich to karty specjalne z zasadami ortografii, a pozostała setka uczy prawidłowej pisowni. Karty ze słowami są dwustronne. Na stronie z niebieską ramką obrazek podpisany jest całym słowem, natomiast na stronie z czerwoną ramką podpis ma lukę w miejscu, gdzie powinien znaleźć się odpowiedni znak ortograficzny.

nauka ortografii

Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się przez zabawę, dlatego zestaw został zaopatrzony w poręczny poradnik z pomysłami na gry i zabawy, dodatkowe ćwiczenia oraz dyktanda. Wszystkie gry zostały opracowane tak, aby mógł w nich uczestniczyć dorosły i minimum jedno dziecko. Karty obrazkowe są świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu np. na świetlicy wspólnie z rówieśnikami. Proponowane gry to.: gdzie ta litera?, jaka to zasada?, dobieranie kart do zasad, historyjki, znajdź pary, wojna sylab, brakująca karta i wiele innych.

Szczerze przyznam, że nigdy nie pałałam miłością do nauki ortografii i klepania regułek, z których i tek niewiele zostawało w głowie. Może dlatego, że zawsze kojarzyło mi się to z nudą, było mało atrakcyjne w swym przekazie i za nic nie potrafiło pozostać w głowie na dłużej niż do sprawdzianu. Teraz może być zupełnie inaczej! Dzięki “Mrówce i borówce” nauka zasad ortografii może być pretekstem do świetnej zabawy i połączenia tego co przyjemne z tym co pożyteczne, nieuniknione i ważne przez całe życie. Tak, znajomość ortografii przydaje się zawsze i w każdym wieku.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarzy

 1. Zawód Kobieta 25 września, 2015 at 9:07 am

  Kurczę.. fajne Ci to.. ja tez szukam już jakichś “pomocników” do nauki literek. Wprawdzie jeszcze nie ma parcia, ale chciałabym z Mikulą ćwiczyć w domku

 2. Gibonikowa mama 25 września, 2015 at 9:36 am

  Fajne teraz są materiały. kiedyś to się człowiek ze słownika uczył :-).

  • Magda M. 15 października, 2015 at 7:33 pm

   Pamiętam to monotonne klepanie słówek ze słownika… Teraz to może być jedna wielka zabawa :)

 3. Maamaa BaalBinkaa 25 września, 2015 at 11:52 am

  Ortografia na wesoło :)

 4. entomka 25 września, 2015 at 6:50 pm

  Nauka przez zabawę – mój priorytet… dziecko nawet nie wie, kiedy zyskuje nową wiedzę….

  • Magda M. 15 października, 2015 at 7:34 pm

   Dokładnie!

 5. Beata Tarchuł 8 października, 2015 at 11:34 am

  super

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry