mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Narzeczona"

Narzeczona

To przerażające, odkryć, że wolność nie jest tym, czym sądziłaś. Że miłość nie jest taka, jak ci się wydawało. | “Narzeczona” Kiera Cass
narzeczona

W skrócie. | “Narzeczona” Kiera Cass
Piękna Hollis Brite, dama z rodziny szlacheckiej, przebywa obecnie w najbliższym otoczeniu króla Jamesona. Dziewczyna jest przekonana, że zainteresowanie monarchy jest tymczasowe i niebawem porzuci jej osobę dla nowego obiektu westchnień. Jednak, gdy król zaczyna angażować Hollis w sprawy i wydarzenia, do których nigdy wcześniej nie upoważniał swoich partnerek, do dziewczyny zaczynają docierać słowa przyjaciółki. Jameson ma wobec niej poważne zamiary. Zostanie królową.

Wszystko układa się świetnie do momentu, gdy na horyzoncie pojawia się Silas. Młodzieniec, wraz z rodziną, przybył do królestwa Koroanii, by uciec przed okrutnym królem Quintentinem. Od pierwszego spotkania, Hollis czuje niewytłumaczalną więź z przybyszem, a w jego obecności zupełnie zapomina o królu.
Z czasem okazuje się, że przebywanie u boku monarchy, wcale nie jest takie wyjątkowe, a przyszłość budzi wiele wątpliwości. Jednak na tym etapie, najbliżsi Hollis są przygotowani na rychłe ogłoszenie zaręczyn i związane z tym przywileje, bo przecież bycie u boku przyszłej królowej sporo zmienia zarówno dla rodziców, jak i dla przyjaciół.

Z jednej strony bohaterka zdaje sobie sprawę z tego, że musi oddać swoje serce królowi, zaś z drugiej czuje, że należy ono do Silasa. W tej rozgrywce nie ma miejsca na pomyłki. To musi być wybór doskonały!

Król, królowa, królestwo.
Jest w tym królewskim klimacie pewna magia, która sprawia, że opowieść czyta się całą i od razu. Bo, która z pięknych dam nie chciałaby zostać wybranką samego króla? Tutaj Hollis świetnie się sprawdza jako ta inteligentna, mająca swoje zdanie i odważna bohaterka. Potrafi dostrzec o wiele więcej niż królewskie klejnoty i piękne apartamenty, a ta wiedza ma w sobie naprawdę wielką moc.

Przyjaźń.
Najlepsza przyjaciółka bohaterki jest jednocześnie jej damą do towarzystwa, pomocą w każdej sytuacji, bezcenną, w danej chwili, wiedzą i pocieszeniem w trudnych momentach. Niestety, rodzice Hollis nie widzą niczego dobrego ani w wyborach swojej jedynej córki, ani w jej postępowaniu. Generalnie, już na samym początku źle zrobiła, bo nie urodziła się chłopakiem. Może gdy zostanie królową, rodzice popatrzą na Hollis łaskawszym okiem…

Reasumując.
Narzeczona” to książka, którą czyta się bardzo dobrze, szybko i najlepiej w całości. Zakończenie sugeruje, że w przyszłości pojawią się kolejne części przygód Hollis. Szczerze przyzna, że poczułam pewien niedosyt po przeczytaniu ostatnich stron. Wiele spraw wydaje mi się niejasnych, pojawiają się pytania, budzące ciekawość, co do dalszych losów bohaterów. Mimo wszystko, książka mnie zaintrygowała, a lekkie pióro autorki bardzo zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy, jeżeli tylko się pojawią.
podpis

narzeczona

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: KIERA CASS
| przekład: MAŁGORZATA KACZAROWSKA
| tytuł: NARZECZONA
| wydawnictwo: JAGUAR
| premiera: 06.05.2020
| liczba stron: 312
| format: 210×140
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / HISTORYCZNE|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry