mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Najlepszy”

Najlepszy

W tym momencie zdałem sobie sprawę, że z nowym chłopakiem mojej córki jest coś nie tak.
Coś kryło się w ciemnościach za jego źrenicami.
Coś nienormalnego.
Coś bardzo, bardzo niedobrego.

| „Najlepszy” T.M. Logan

 

Najlepszy

W skrócie.
Ed poznaje nowego chłopaka swojej jedynej córki. Chwilę później okazuje się, że to już w sumie narzeczony, a wkrótce mąż. Zaskoczeni rodzice, próbują jakoś poukładać sobie w głowie plany narzeczonych. Podczas gdy matka Abbie jest zachwycona i zauroczona przyszłym zięciem. Ed dostrzega w Rayanie coś niepokojącego, przeczucie podpowiada mu, że ten mężczyzna nie ma dobrych zamiarów wobec jego córki.

Zbyt doskonały, by mógł być prawdziwy – to przekonanie nie daje spokoju ojcu Abbie. Postanawia poszukać argumentów na poparcie swojej hipotezy, nie pozwoli by najukochańsza córka popełniła tak wielki błąd. Niestety, pozostali członkowie rodziny nie aprobują działań Eda, zarzucając mu z jednej strony, ojcowską nadopiekuńczość, a z drugiej, obsesję na punkcie chłopaków córki, tych poprzednich również.
Dyskretnie prowadzone śledztwo nie prowadzi do przełomowych odkryć, ale sieje ziarno wątpliwości. Wątpliwości, które wystarczy odpowiednio pielęgnować i dokarmiać, by rosły w siłę.

 

Wrażenia.
Wątek ojcowskiej nadopiekuńczości względem dorosłej córki jest intrygującym pomysłem na fabułę, elementem, który szczególnie zwrócił moją uwagę. Ed okazał się bardzo wdzięcznym bohaterem. To mężczyzną, który pomimo braku śledczego doświadczenia postanowił zaufać intuicji, ryzykując karierę zawodową, narażając na szwank rodzinne racje, a nawet doświadczając wrogości ze strony Abbie. Czytając książkę naprawdę trudno jednoznacznie ocenić ile w tym wszystkim jest ojcowskiej paranoi a ile prawdy. Pewnie dlatego „Najlepszy” to książka, którą czyta się szybko, z zainteresowaniem i własnym planem wydarzeń w głowie. Pióro T. M. Logana dostarczyło mi świetnej rozrywki i podobnie jak w przypadku poprzednich książek Autora, z rozwiązaniem zagadki trzeba poczekać do końca.
podpis

 

Najlepszy

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autor: T. M. LOGAN
| przekład: JAROSŁAW WŁODARCZYK
| tytuł: NAJLEPSZY
| wydawnictwo: BUKOWY LAS
| premiera: 05.05.2021
| liczba stron: 376
| format: 205×140
| gatunek: THRILLER/KRYMINAŁ|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry