mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Mroczna rzeka"

Mroczna rzeka. Potęga trójki. Wojownicy.

Drugi tom serii „Wojownicy. Potęga trójki” to kontynuacja opowieści o trójce rodzeństwa. Najmłodsze pokolenie Klanu Pioruna dopiero uczy się życia w dzikiej, kociej rzeczywistości. Jednak czy wiek zwalnia ich z bycia lojalnym wobec własnego klanu i wobec kodeksu wojownika?

Wojownicy

W skrócie.
Sójcza Łapa, Lwia Łapa i Ostrokrzewiasta Łapa to bardzo wyjątkowe kociaki. Ich ciekawość budzą nie tylko tajemnice pobratymców, ale również sekrety innych klanów, przez co pakują się w kolejne kłopoty. Trójka rodzeństwa zbyt lekkomyślnie podejmuje działania, które w konsekwencji prowadzą do łamania kodeksu wojownika.
Podekscytowane kociaki uczestniczą w zgromadzeniu – jest to zawsze świetna okazja do spotkania przyjaciół z innych klanów. Klan Pioruna dowiaduje się o terytorialnych problemach Klanu Rzeki i musi być gotowy na każdą ewentualność. Czyżby w powietrzu wisiało widmo walki w obronie własnych granic?
 
Ostrokrzewiasta Łapa chce na własną łapę sprawdzić, czy jej przyjaciółce z sąsiedniego klanu nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Lwia Łapa, w tajemnicy przed wszystkimi, spotyka się z przyjaciółką z Klanu Wiatru w nowo odkrytej jaskini. Natomiast Sójcza Łapa jest medykiem, mającym dar zaglądania do umysłu innych kotów. Słyszy również rzeczy, które niekoniecznie są przeznaczone dla jego uszu. Młody uczeń nie zdaje sobie sprawy z tego, że posiadana wiedza może być również niebezpieczna. Każde z rodzeństwa w pewien sposób odbiega od przestrzegania kodeksu wojownika, a to przecież jedyny sposób na zachowanie pokojowych relacji pomiędzy klanami. Czy bohaterowie wyciągną odpowiednie wnioski ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania? A może będzie już na to za późno? Odpowiedzi szukajcie w książce!
 
Koci świat.
Po ciężkiej i chudej porze nagich drzew, następuje zbawienny czas nowych liści i nowych możliwości. Baśniowy świat kocich klanów odkrywa przed czytelnikiem kolejne tajemnice. Rzeczywistość widziana oczami czworonogów pozwala podążać za bohaterami, dostrzegając każdy szczegół, ich idealnie dopasowanego i opisanego świata.
 
Wybór.
Lojalność wobec klanu czy przyjaźń i troska o przyjaciół? Trójka rodzeństwa stoi przed nie lada wyborem! Rozgrywająca się w ich głowach, momentami bardzo emocjonująca, przepychanka między tym, co chcą, a tym, co powinni zrobić jest bardzo intrygującym elementem opowieści. To doskonałe odbicie młodzieńczych problemów, wątpliwości oraz rozterek. Ponadto, kocie przygody doskonale ukazują konsekwencje dokonywanych wyborów oraz to, jak wiele zależy od motywu, odwagi i zdrowego rozsądku.
 
Reasumując.
„Mroczna rzeka”w niczym nie ustępuje poprzednim tomom wojowniczych przygód. Z jednej strony dominuje tu odwaga, lojalność oraz spryt, ale wkradają się również wątpliwości, dzięki którym do głosu dochodzi serce oraz przyjaźń ponad podziałami.
Charakterystyczne dla Erin Hunter baśniowe obrazy pozwalają bezwarunkowo przenieść się na kocie ścieżki i stanąć u boku bohaterów. To rzeczywistość, która zafascynuje nie tylko młodych czytelników, ponieważ wojowniczy spryt, szczerą lojalność i wrodzoną waleczność można docenić w każdym wieku. To świat, który zachwyca mądrością i absorbuje niesłabnącą dynamiką wydarzeń. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy tej serii. Jestem absolutnie przekonana, że Wojownicy kryją tam kolejne intrygujące sekrety i tajemnice.

Poprzednie części cyklu znajdziesz tu -> WOJOWNICY
podpis

Wojownicy
 
Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: KATARZYNA KRAWCZYK
| tytuł: MROCZNA RZEKA
| seria: WOJOWNICY POTĘGA TRÓJKI
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 31.03.2020
| liczba stron: 408
| format: 205×140
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA/FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry