mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Moje dziecko doprowadza mnie do szału!

“Przyzwyczailiśmy się, że nasze dzieci nie chcą z nami współpracować, i nie wierzymy już, że jest to osiągalne, w dodatku w tak banalny sposób. Po ogromnym wysiłku napierania na drzwi odkrycie, że otwiera się je przez naciśnięcie klamki, wprawia nas w osłupienie.” To książka o tym jak ogromnie ważna jest umiejętność otwierania tych drzwi.

Zachwycasz się gdy twój maluszek stawia pierwsze kroki, spoglądasz na te słodkie, małe nóżki i wiesz, że jego umiejętności doskonalą się z dnia na dzień ale wszystko wymaga czasu. Rozpływasz się, patrząc na maleńkie, ciekawe świata rączki ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie możesz wymagać od malucha idealnego i świadomego chwytania każdej rzeczy. Dlaczego więc mówisz do dziecka jak do dorosłego? Wiesz, że potrafi Cię mocno zdenerwować. Ba! Nawet wyprowadzić z równowagi swoim zachowaniem. Wtedy wytaczasz słowne działa, które nie mogą być dobrze zinterpretowane, ponieważ tak samo jak te malutkie rączki czy nóżki, jego mózg nie potrafi uporać się z tego typu przekazem, zwyczajnie jeszcze do tego nie dorósł! Przestań więc oczekiwać, że dziecko będzie z tobą rozmawiać w twoim języku, języku ludzi dorosłych. Nie możesz tego oczekiwać nawet od nastolatka, on cały czas się uczy.

“Moje dziecko doprowadza mnie do szału” to mocny strzał w serce i umysł rodzica. Książka przedstawia i interpretuje emocje oraz zachowania dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Bowiem okazuje się, że życie z dzieckiem może być cudowne, pod warunkiem, że rodzice staną po jego stronie. Zrozumieją, że miłość nie jest nagrodą lecz paliwem, dzięki któremu pociecha może stawiać czoła przeciwnościom. Dobrze wiesz, że życie bywa trudne. Nie należy ukrywać emocji, trzeba je wysłuchać i zaakceptować. Bardzo ważna okazuje się umiejętność dzielenia tym co czujemy, bezwzględnie trzeba rozmawiać o tym co boli, czego się lękamy “… a wszystko po to, żeby rozwiązać supeł ściskający nasze serca.”

Autorka niejednokrotnie podkreśla, że wychowanie polega przede wszystkim na budowaniu więzi. “Stawianie jej na pierwszym miejscu powinno być zatem naszym priorytetem. Złe relacje przynoszą mnóstwo konsekwencji: od agresji do złych ocen w szkole. Natomiast właściwe stosunki pozwalają stawiać czoła przeszkodom i razem je pokonywać.”
Ów poradnik zwraca uwagę na bardzo istotną sprawę, mianowicie opisuje pracę mózgu dziecka w zależności od jego wieku. Zawarte w książce ilustracje świetnie wkomponowują się w całości i dają genialny obraz sytuacji, których jesteśmy świadkami na co dzień.

moje dziecko doprowadza mnie do szału

“Pokazanie komuś, że go nie kochamy, jest częstą zagrywką mającą na celu wymuszenie posłuszeństwa. To działa ale na krótką metę, a konsekwencje są olbrzymie.”

Isabelle Filliozat opisała w poradniku sporo ważnych dla rodziców wskazówek. Wskazówek, które naprawdę ułatwiają relację z dziećmi. Jeżeli wiesz jak zinterpretować zachowanie pociechy, jesteś na dobrej drodze aby mu pomóc! Poza tym czy wiesz, że naukowcy na podstawie szczegółowych badań wykazali, że dopiero dwunasto-, trzynastolatek jest w stanie uczyć się na błędach! Okazuje się, że istnieją inne, o wiele bardziej skuteczne metody wychowawcze niż kary. Ponadto, czy wiesz, że:

moje dziecko doprowadza mnie do sząłu

lub czy wiesz dlaczego dziecko unika kontaktu wzrokowego? “To wołanie o pomoc! Dlaczego zamyka się w sobie? To sygnał, że czeka tylko na jedno…”

Tytułowy poradnik to drogowskaz, dzięki któremu wskoczysz na ścieżkę dobrych relacji z dzieckiem. Nauczysz się interpretować jego zachowania i będziesz w stanie skutecznie mu pomagać.
“Zachowanie naszych dzieci nigdy nie jest skierowane przeciwko nam, jednak zawsze do nas, bo jesteśmy ich rodzicami, ufają nam, jesteśmy dla nich wsparciem i służymy im za drogowskaz w życiu. Ich zachowanie, nawet nieprzyjemne czy agresywne, jest tylko reakcją. Ma swoje przyczyny. Nie jest przypadkowe ani celowo szkodliwe.”

moje dziecko doprowadza mnie do szału

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: ISABELLE FILLIOZAT | tytuł: MOJE DZIECKO DOPROWADZA MNIE DO SZAŁU | wydawnictwo: ESPRIT | premiera: 19.08.2016 | liczba stron: 200 | Format: 145×205 | gatunek: PORADNIK |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarze

  1. Ania 13 października, 2016 at 8:35 am

    Książka mnie zaintrygowała, mam ochotę kupić. Czuję, że pomogłaby mi w wychowani starszej córy. codziennik-kobiety.blogspot.com

  2. Kolonie dla dzieci Wrocław 13 października, 2016 at 12:32 pm

    Bardzo fajny wpis, dzięki za kilka cennych porad bardzo mi pomogły :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry