mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Moja Polska” Katarzyna Sołtyk

Najmłodsi są mistrzami w zdawaniu pytań, zwłaszcza tych najtrudniejszych. Niejednokrotnie zastanawiasz się jak na nie odpowiedzieć aby jednocześnie zabrzmiało to przystępnie i na marę kilkulatka, oraz było bogate w niezbędne fakty czy kluczowe szczegóły. | “Moja Polska” Katarzyna Sołtyk

moja polska

Bycie Polakiem zobowiązuje. Nasza historia, kultura czy sztuka są bardzo bogate i niejednokrotnie dość skomplikowane, że trudno wyobrazić sobie przełożenie tego wszystkiego na język dziecka. Z drugiej strony dobrze by było, aby również najmłodsi poczuli narodową dumę.

“Moja Polska” to książka, która może okazać się przepięknym narzędziem w ręku każdego rodzica, który pragnie ukazać potomstwu polskie bogactwo narodowe. Z pewnością nawet kilkulatki zainteresują się przedstawianymi w książce informacjami. Cudowne ilustracje bardzo szybko zapadają w pamięć a zamieszczony obok tekst, w mig udziela odpowiedzi na rodzące się pytania.

Na samym początku książki widnieje mapa Polski wraz z charakterystycznymi miejscami, postaciami, tradycjami dla poszczególnych regionów naszego państwa oraz nawami państw sąsiadujących. Najmłodsi bardzo szybko zorientują się, że ich dom jest niewielką kropeczką na tle całego tego obrazu i na pewno z zaciekawieniem wysłuchają informacji o innych, niesamowitych zakątkach własnego kraju.

Książka wzbogaci dziecięcą wiedzę  między innymi o: symbole narodowe, szczegóły na temat takich miast jak Warszawa czy Kraków, sporo faktów historycznych (np. Bitwa pod Grunwaldem, konstytucja 3 maja, walka o niepodległość itp.), najważniejsze informacje o wybitnych Polakach (muzycy, pisarze, wynalazcy, poeci itp.), regionalne ciekawostki i wiele innych powodów do narodowej dumy.

“Moja Polska” to propozycja, która zostanie przywitana z radością w każdym domu. Jestem przekonana, że rewelacyjne sprawdzi się jako wyjątkowy prezent dla chłopczyka czy dziewczynki. Okazji nigdy nie brakuje, natomiast dobre i wartościowe podarunki zawsze spotykają się z uznaniem i satysfakcją. Książka reprezentuje kompendium wiedzy na temat naszego kraju, które może stać się mocnym fundamentem do budowania świadomości narodowej. Wszak znajomość historii, kultury czy sztuki jest jej kluczowym elementem.
podpis

 

moja polska

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: KATARZYNA SOŁTYK | tytuł: MOJA POLSKA | wydawnictwo: WILGA | premiera: 14.03.2018 | liczba stron: 128 | format: 210×260 |gatunek: DLA DZIECI; EDUKACYJNE |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

One Comment

  1. Magda 9 kwietnia, 2018 at 1:55 pm

    Takie książki to prawdziwy skarb! Warto pokazywać naszą historię maluchom, w atrakcyjnej i adekwatnej do ich wielu formie. Bardzo mi się podoba już sama okładka książki i na pewno będę na nią polować w księgarni, bo to będzie super prezent dla chrześniaczki!

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry