mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Miranda Kerr “Doceń siebie”

Potrafisz docenić drugiego człowieka, jego wiedzę, umiejętności, sposób bycia. Jednak gdy myślisz o sobie, to zawsze pojawia się jakieś “ALE”… Czy istnieje przepis na to, aby bezwarunkowo docenić siebie?

Odpowiedzi na to pytanie szukałam w tytułowej książce. Patrząc na świat ludzi sukcesu, wydaje nam się, że zostali do tego stworzeni, od zawsze mieli wszystko i nigdy nie wątpili w plany co do własnej przyszłości. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna. Nawet Miranda Kerr miała problem z odwagą czy pewnością siebie. Pomimo trudnej i niejednokrotnie bardzo wyboistej drogi, którą podążała w świecie modelingu, potrafiła stawić czoła wyzwaniom.
Już na samym początku książki, autorka poskreśla, że bardzo wierzy w siłę pozytywnego myślenia: “Przyjmij każdy wysiłek, każdą walkę każde wyzwanie i doceń to, co masz. Rozwiń skrzydła i leć!

Miranda Kerr całym sercem wierzy w to, że wdzięczność jest kluczem do sukcesu i do szczęśliwego życia. Ponadto “Jeżeli akceptujesz i doceniasz siebie, bez problemu, z godnością i szacunkiem radzisz sobie z każdą sytuacją.”.
W książce znalazłam sporo wskazówek dla młodych dziewczyn, szczególnie takich, które szukają autorytetów. Bardzo spodobało mi się stwierdzenie “… coś, czego ludzie w tobie nie lubią, może być właśnie tym czymś, co sprawia, że jesteś inna i wyjątkowa.“. Kerr stanowczo podkreśla, że jej wygląd to nie wszystko, co można o niej powiedzieć. Zwraca również uwagę na to, że szukanie szczęścia dzięki komuś innemu ostatecznie prowadzi do rozczarowania, ponieważ tylko sami możemy siebie uszczęśliwić.

Książka z pewnością ma bardzo pozytywny przekaz oraz nastraja optymistycznie do świata. Bardzo szybko się ją czyta, głównie z uwagi na fakt, iż połowę publikacji stanowią ulubione afirmacje autorki oraz jej krótkie wskazówki, jak wykorzystać je w życiu codziennym.

Miranda Kerr

Jednak spoglądając obiektywnie na publikację, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że książka również ma na celu promowanie linii organicznych kosmetyków do pielęgnacji skóry Mirandy Kerr. Znajduje się o nich kilka wzmianek ale nie jest to napisane w kontekście konieczności posiadania takiego produktu. Moim zdaniem, głównie chodzi o informację, dotyczącą pojawienia się tego typu kosmetyków na rynku.

Miranda Kerr

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: MIRANDA KERR | tytuł: DOCEŃ SIEBIE | wydawnictwo: IU.VI | premiera: 08.04.2015 | liczba stron: 264 | Format: 135×195 | gatunek: PORADNIK |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Komentarze

 1. Matka na Szczycie 13 września, 2016 at 10:09 am

  Zgadzam się – wdzięczność i docenianie tego, co się ma sprawia, że jest coraz więcej rzeczy do doceniania i spraw, za które można być wdzięcznym :)

 2. katie23 13 września, 2016 at 8:51 pm

  Bardzo dobrze ujęty temat. Widać lekkie pióro autora :) Pozdrawiam!

 3. bomba2 13 września, 2016 at 9:43 pm

  hmm.. Całość bardzo interesująca. Ta wiedza na pewno mi się przyda. Pozdrawiam :)

 4. Ania 15 września, 2016 at 12:42 pm

  Koleżanka pożyczyła mi tę książkę, bardzo przyjemnie się czyta :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry