mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Marzenia kontrolowane”

Marzenia kontrolowane.

Nieustannie dążyła do zdobywania wiedzy, tworzenia nowych rzeczy i marzyła, żeby ten dom stał się domem otwartym dla ludzi, którzy mają coś do zaoferowania temu światu.
| „Marzenia kontrolowane” Grażyna Wieczorek

Marzenia kontrolowane

 

W skrócie.
Blanka skończyła odsiadywać półroczny wyrok za włamanie i rozbój. Wychodząc z więzienia nie ma innego wyjścia, jak zamieszkać ze znienawidzonym ojczymem. W domu panuje atmosfera daleka od rodzinnej sielanki. Dziewczyna postanawia opuścić to miejsce następnego dnia, choć nie ma pojęcia, gdzie się podzieje. Blanka doskonale wie, że niechlubna skaza w życiorysie niczego jej w życiu nie ułatwi. Bohaterka niespodziewanie znajduje testament, który nie tylko wspomina o istnieniu jej siostry, ale również jednoznacznie wskazuje, iż odziedziczyła dom na wsi. Dziewczyna bez wahania kieruje się ku nowej przyszłości. Jednak bardzo szybko okazuje się, że lokalna społeczność nie jest pozytywnie nastawiona do nowych mieszkańców, zwłaszcza do tych z więzienną przeszłością.

 

Wrażenia.
Naprawdę polubiłam Blankę! Posiadała cechy, które cenię w bohaterkach, a jej postać wydała mi się niezwykle intrygująca i realna. Niestety, na tych niespełna 250 stronach nie zdążyłyśmy się lepiej poznać i mocniej zaprzyjaźnić. Jak na mój gust, opowieść jest za krótka i zbyt oczywista, zabrakło mi tu tej literackiej głębi, która zmusza czytelnika do analizowania postaci, wejścia w kluczowe wydarzenia, odczuwania emocji na własnej skórze.

 

„Marzenia kontrolowane” to książka, którą czyta się bardzo dobrze i w błyskawicznym tempie. To historia, poruszająca trudne tematy, min.: problematykę przemocy wobec kobiet, społeczne wykluczenie, uzależnienie od alkoholu, samobójstwo. Nie miałabym nic przeciwko, gdyby każdemu wątkowi poświęcono więcej uwagi, może w ten sposób, zapobiegając przewidywalnemu rozwojowi wydarzeń.
Lekkie pióro Autorki bardzo sprzyja czytaniu, a pomysł na fabułę jest bardzo trafiony, więc nie miałabym żadnego problemu z pochłonięciem obszerniejszej wersji książki.
podpis

 

Marzenia kontrolowane

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: GRAŻYNA WIECZOREK
| tytuł: MARZENIA KONTROLOWANE
| wydawnictwo: PSYCHOSKOK
| premiera: 28.07.2021
| liczba stron: 234
| format: 145×205
| gatunek: LITERATURA OBYCZAJOWA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry