mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Ogrodowe przebudzenie"

Ogrodowe przebudzenie

“Ekologia rozumiana jako zanurzenie się człowieka w przyrodzie sprawia, że jego życie staje się prostsze.” | Mary Reynolds “Ogrodowe przebudzenie”

Mary Reynolds

Mary Reynolds jako najmłodsza kobieta w historii zdobyła złoty medal w prestiżowym konkursie Chelsea Flower Show w 2002 roku. Wszystkich oczarowała swoim projektem, który tak naprawdę pokazywał tylko to, do czego zdolna jest przyroda w warunkach naturalnej równowagi i bioróżnorodności. “Ogrodowe przebudzenie” jest drogowskazem, który może przekształcić mały, średni i duży ogród w magiczną, samowystarczalną i dbającą o swoich opiekunów przestrzeń.

 

Autorka prowadzi czytelnika przez wszystkie etapy tworzenia leśnego ogrodu i na każdym z nich prezentuje argumenty, przemawiające jednoznacznie za takim właśnie wyglądem zielonej przestrzeni. To nie jest zwykły poradnik o projektowaniu ogrodu, to coś więcej! To książka o tworzeniu relacji z otaczającą człowieka przyrodą, o jej rozumieniu i wspieraniu. Mary Reynolds ukazuje zupełnie inne spojrzenie na ogród, przedstawia fascynujący projekt, którego celem jest wydobycie prawdziwego piękna przyrody. Przyrody, która bez problemu sama poradzi sobie z problemami, jeżeli tylko przywróci się jej równowagę i zadba o bioróżnorodność. Każdy z etapów planowania jest szczegółowo opisany, a dane uwzględniające konkretną roślinność, zostały umieszczone w tabelach.

 

Osobiście wzięłam sobie do serca sporo wskazówek, które zamierzam wykorzystać jeszcze tej wiosny i robię plany na kolejne sezony. Mam duży ogród i chciałabym wprowadzić w życie sporo sugestii Autorki. Podczas czytania książki, w mojej głowie powstało wiele pomysłów, które pozwolą mi udoskonalić przydomowy krajobraz oraz zaradzić problemom, które pojawiają się każdego roku (np.: mszyce, ślimaki, choroby drzewek).

 

Generalnie, jeżeli lubicie obcowanie z naturą, ogrodowe prace sprawiają wam przyjemność, jesteście otwarci na stworzenie relacji z przyrodą, szukacie nowych, świeżych pomysłów, zwłaszcza w kontekście bioróżnorodności i bezinwazyjności w środowisko naturalne, to szczerze i z wielkim przekonaniem polecam “Ogrodowe przebudzenie“. Ta książka, tak bardzo naładowała mnie pozytywną energią i wiosennymi planami, ze gdyby nie typowo marcowa pogoda za oknem, już rozpoczęłabym ich realizację! Przyroda w harmonii z człowiekiem potrafi stworzyć wielkie rzeczy, a ja i mój ogród bardzo chcielibyśmy się o tym przekonać.
podpis

 

Mary Reynolds

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: MARY REYNOLDS
| tytuł: OGRODOWE PRZEBUDZENIE
| przekład: KATARZYNA MAKARUK
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 24.01.2021
| liczba stron: 272
| format: 165×240
| gatunek: PORADNIK|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry