mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Małe Licho i lato z diabłem”.

Małe Licho i lato z diabłem. Małe Licho. Marta Kisiel.

– Ja też chcę przeżyć przygodę – oznajmiło Licho i na znak, że jest w tym pragnieniu niezmiernie stanowcze, wzięło się pod boki i zmarszczyło brwi.
| Marta Kisiel “Małe Licho i lato z diabłem”

Marta Kisiel

W skrócie.
Bożydar Antoni Jekiełłek właśnie ukończył trzecią klasę i rozpoczął wakacje. Oczywiście planów na spędzenie lata było sporo i jeszcze więcej mogłoby się pojawić po drodze, ale Licho zażądało przygód, prawdziwych przygód! Z siniakami, emocjami i wyprawami.

Przyjaciele wyruszają więc na wakacyjny wyjazd i osiedlają się w samym środku lasu. Warunki są wyśmienite, wręcz idealne na przeżycie fascynującej i niezapomnianej przygody. Jednak w pewnym momencie Bożek musi zamienić przyjaciół na towarzysza rodem ze swoich największych koszmarów. Ponadto, gdy burza powala w lesie drzewo, nikt się nie spodziewa, że ta Wielka Prawdziwa Przygoda zaskoczy wszystkich, porażając mocą w najmniej oczekiwanym momencie.

Przygoda.
Czym byłoby lato bez przygód? I wcale nie dziwię się żądaniu Licha, wszak wakacje są doskonałą okazją na przeżycie niezapomnianych i pełnych emocji wypraw. Bożek świetnie poradził sobie z zaplanowaniem wszystkiego, aczkolwiek nie był w stanie przewidzieć tych najlepszych, niespodziewanych wyzwań i to w naprawdę nietuzinkowym towarzystwie. Teraz dopiero będzie o czym opowiadać po powrocie do szkoły!

Reasumując.
„Małe Licho i lato z diabłem” to książka pachnąca lasem, intrygująca przygodą i jaśniejąca wakacjami. W czasie wypoczynku kluczową kwestią jest oczywiście towarzystwo. Inaczej spędza się lato z przyjaciółmi, a inaczej z osobami, których nie darzy się sympatią. Fabuła doskonale oplata wątek, wskazując młodemu czytelnikowi drogę wyjścia z tej trudnej sytuacji. Sytuacji, która może przydarzyć się każdemu. Okazuje się bowiem, że wiele zależy od nastawienia, od poznania kilku ważnych szczegółów i niejednokrotnie od dobrego planu. Czasami tak niewiele trzeba, by przeżyć Wielką Przygodę. Niekiedy wystarczy postawić o jeden krok za dużo…

Marta Kisiel stworzyła naprawdę wyjątkowy, magiczny świat z niezwykle mądrym przesłaniem. Książka, podobnie jak poprzednie części, od samego początku absolutnie urzeka czytelnika i ma w sobie wszystko to, czego oczekuje się od intrygującej, ciepłej opowieści.

I to rozbrajające poczucie humoru! Tak, Autorka doskonale wie, jak stworzyć anielską opowieść z diabelskim przytupem. Przeczytajcie koniecznie!
podpis

___
korekta tekstu: Anna Fathi

Marta Kisiel

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: MARTA KISIEL
| tytuł: MAŁE LICHO I LATO Z DIABŁEM
| seria: MAŁE LICHO
| ilustracje: PAULINA WYRT
| wydawnictwo: WILGA
| premiera: 02.09.2020
| liczba stron: 254
| format: 210×145
| gatunek: DLA DZIECI

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry