mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Mała zielarnia w Paryżu”

Mała zielarnia w Paryżu.

Nie możesz uciec od bólu, skarbie, możesz dojść na koniec świata, ale jeśli nie uporasz się ze swoimi demonami, one nadal będą cię ścigać, gdziekolwiek się udasz.| „Mała zielarnia w Paryżu” Donatella Rizzati

Mała zielarnia w Paryżu

 

W skrócie.
Współczesny Paryż.
Viola Consalvi pewnego dnia trafia do uroczej, wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju zielarni. Gdy wchodzi do sklepu odnajduje tam nie tylko fascynujące produkty, nawiązuje również pełną zrozumienia i wsparcia przyjaźń z właścicielkami oraz zyskuje tymczasową studencką pracę.
Bohaterka po uzyskaniu tytułu dyplomowanej naturopatki wraca do rodzimego Rzymu, odnajduje miłość u boku Michela i prowadzi szczęśliwe życie rodzinne oraz zawodowe. Niestety, wraz ze śmiercią ukochanego męża, znika cały sens dotychczasowej egzystencji. Viola przeprowadza się do Paryża, by w małej zielarni zastanowić się nad własnym życiem, i odzyskać równowagę emocjonalną, by móc zrzucić żałobny kokon. Wszystko dodatkowo komplikuje irytujący barman imieniem Romain, który bezczelnie wdziera się do umysłu bohaterki, zaburzając wszystko jeszcze mocniej. Ponadto, relacja z rodzicami pod żadnym względem nie ułatwia kobiecie osiągnięcia celu.

 

Wrażenia.
„Mała zielarnia w Paryżu” to opowieść, która bardzo odbiega od schematów literatury obyczajowej. Niezwykle istotnym elementem jest tu klimat tytułowego miejsca, urok niezwykłej zielarni, w której wszystko się zaczyna i trwa przez długie lata. Fabuła wręcz emanuje aromatem ziół, zapachem kwiatów, wonią olejków, zamykając wszystko w niezwykłej paryskiej atmosferze. Violi nie brakuje zarówno francuskiej urody i delikatności jak i rodzimej włoskiej impulsywności. Ta wybuchowa mieszanka uwodzi czytelnika na każdym etapie życia bohaterki, przyprawiając go o szybsze bicie serca, dreszcz niepokoju, wzruszenie a nawet uśmiech.

Książka okazała się bogatym źródłem przepisów na naturalne kosmetyki, ziołowe herbatki, a nawet intrygującym zbiorem faktów na temat irydologii – działu medycyny alternatywnej, pozwalającego określić stan zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki. Jak już wspomniałam wcześniej, klimat książki jest jedyny w swoim rodzaju!
podpis

 

Mała zielarnia w Paryżu

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: DONATELLA RIZZATI
| przekład: JOANNA KLUZA
| tytuł: MAŁA ZIELARNIA W PARYŻU
| wydawnictwo: W.A.B.
| premiera: 02.06.2021
| liczba stron: 462
| format: 135×202
| gatunek: LITERATURA OBYCZAJOWA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry