mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja gier edukacyjnych "Loteryjki"

Loteryjka Rodzinka. Loteryjka Recycling.

Zimno, zimno, coraz zimniej… Gdy ciepła i złota jesień żwawo ustępuje chłodnej i mokrej zimie. Gdy czas już dosłownie się cofną, bezlitośnie wydłużając wieczory, pora pomyśleć o dobrej zabawie w domu, najlepiej takiej, która angażuje całą rodzinę i gwarantuje dużo śmiechu. Dziś proponuje ci LOTERYJKI!

loteryjki

LOTERYJKA Recycling oraz LOTERYJKA Rodzinka to nie są zwykłe gry planszowe. To propozycje spędzenia wolnego czasu na wiele sposobów. Każdy zestaw składa się z 6 prostokątnych plansz oraz 36 żetonów. Nadrzędna zasada to przyporządkowanie żetonów do plansz i ułożenie je w odpowiednich miejscach na dużym obrazku.

 

W zależności od wieku oraz stopnia zaangażowania graczy, można modyfikować zasady i podnosić stopień trudności. Loteryjka Rodzinna przewiduje rozgrywkę dla początkujących zawodników zwanych graczami pełzaczami, wariant nieco bardziej zaawansowany dla graczy wymiataczy, grę dla większego grona uczestników (od 2 do 6) zwaną rozgrywką dla graczy zapamiętywaczy oraz totalną jazdę bez trzymanki dla graczy rozrabiaczy.

loteryjki
Loteryjka Recycling również rozpoczyna się od najłatwiejszego wariantu dla graczy pełzaczy, potem robi się nieco trudniej i do akcji wchodzą gracze bystrzacy a następnie wymiatacze. W większym gronie (od 2 do 6 uczestników) można pobawić się w mistrzów segregacji oraz w wariant szybkiej akcji-segregacji.
Nigdy nie przypuszczałam, że sortowanie śmieci może być pretekstem do świetnej zabawy! Dodatkowo, Loteryja Recycling to genialne narzędzie do opisania najmłodszym tajników recyclingu oraz istoty segregacji śmieci.

Loteryjki przeznaczone są dla graczy w wieku 4 lat i powyżej, a liczba graczy może się wahać od 1 do 6. Przeciętny czas gry to około 20 minut. Oczywiście wiele zależy od pomysłów oraz inwencji twórczej użytkowników. Jestem pewna, że podczas dobrej zabawy może się pojawić sporo dodatkowych wariantów gry oraz dodatkowe, bardzo autorskie i unikalne zasady. A wszystko to objęte rodzinną tajemnica :)
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry