mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Lenia i Tonio czyli świat, gdy ma się kilka lat” Barbara Wicher

Błyskotliwe rodzeństwo w wieku 4 i 6 lat to bohaterowie tytułowej książki. Lena i Tonio świetnie ukazują świat widziany oczami najmłodszych. Potrafią zachwycać się najmniejszymi szczegółami oraz szczerze doceniać otaczającą je codzienność.

Lena i Tonio

Pięknie ilustrowany zbiór opowiadań to genialna propozycja na czytanie dzieciom przed snem. Niezbyt długie, ciekawe historyjki wprowadzą najmłodszych w pozytywny nastrój oraz mogą stać się początkiem ciekawych rodzinnych dyskusji. Ciekawe i kolorowe ilustracje pozwalają śledzić przygody tytułowego rodzeństwa i skutecznie wciągają w świat kilkulatków nawet najbardziej opornych, dorosłych czytelników.

Lena i Tonio w towarzystwie psotnego szczeniaczka Tymianka oraz małego Osiołka o imieniu Oset, opowiadają o niesamowitych przygodach, które z pewnością nie zwróciłyby uwagi przeciętnego dorosłego. Dla rodzeństwa są powodem fascynacji, radości czy lekcją wiedzy. Wycieczka do Krakowa, odwiedziny babci, choroba, wizyta w cyrku/ w lesie/ w teatrze/ w kinie to tylko niektóre z opisywanych zdarzeń.

Przyznam, że bohaterowie od początku wzbudzili moją sympatię. Pisanie opowiadań z punktu widzenia kilkulatków, z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Jednak autorka przedstawiła przygody rodzeństwa z niezwykłą lekkością i ogromnym wyczuciem dziecięcego świata. Dzięki temu najmłodsi chętnie nawiązują do przygód pary bohaterów, widzą w nich sytuacje, w których sami się kiedyś znajdowali bądź zachęcają rodziców do odwiedzania opisywanych miejsc.

Lena i Tonio to bohaterzy, którzy mogą śmiało towarzyszyć najmłodszym na dobranoc i nie tylko. Urzekające morały, wynikające z opowiadań wywołają uśmiech na ustach niejednego rodzica i zadowolenie na wielu maleńkich buziach. Dobrze czasem usłyszeć o kimś, kto myśli tak samo :) .
podpis

 

Lena i Tonio

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: BARBARA WICHER | tytuł: LENA I TONIO CZYLI ŚWIAT GDY MA SIĘ KILKA LAT | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 2014 | liczba stron: 120 | Format: 138×195 | gatunek: DLA DZIECI, wiek 4+ |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry