mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Lato Eden” Liz Flanagan

“Kiedy tak się podziało? Wyglądało to tak, jakby rozpacz Eden została zepchnięta na samo dno pod naporem wszystkich nierozwiązanych między nami spraw i zmieniła się głęboko w niej w coś twardego i zimnego.”

Pewnego dnia Jess dowiaduję się, że jej najlepsza przyjaciółka Eden znikła. Wydawać by się mogło, że trudno znaleźć choć jeden, konkretny powód dla którego owe zniknięcie miałoby jakikolwiek sens. Od momentu gdy rodzicie dziewczyny zorientowali się, że z córką nie ma kontaktu, całą sprawą zajęła się policja.

Jess zna Eden jak nikt inny na świecie. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tylko ona wie o przyjaciółce wystarczająco dużo aby ją odnaleźć. Czas gra na niekorzyść wszystkich, dlatego pomimo sprzeciwu matki, bez chwili zawahania, dziewczyna rusza na poszukiwania. Stara się wrócić pamięcią do kluczowych chwil, których w czasie wakacji nie brakowało. Jest zdeterminowana aby znaleźć motywy ucieczki Eden oraz wytypować ewentualnych podejrzanych, którzy mogli się przyczynić do jej zniknięcia.

“Lato Eden” to książka, która przeplata teraźniejszość z przeszłością. Obie główne bohaterki muszą zmierzyły się z tragediami w swoim życiu. Wydawać by się mogło, że są zaprzyjaźnione na śmierć i życie ale każda z nich coś, przed tą drugą, ukrywa.

Miłość i przyjaźń. Czy podkochiwanie się w chłopaku przyjaciółki jest w porządku? Zazdrość i zdrada. Chwila słabości, podczas której nikt z obecnych nie mógł przerwać. Rozpacz i wątpliwości. Co się stanie jeżeli naprawdę nie wróci? Niesprawiedliwość. Czy można wyrządzać komuś krzywdę tylko dlatego, że inaczej wygląda, że ma inny gust? Dlaczego ten wypadek zdarzył się właśnie jej i to akurat w tym momencie?

“Lato Eden” dotyka kilku typowo młodzieżowych problemów, dlatego skierowanie książki do tej grupy wiekowej jest z pewnością strzałem w dziesiątkę.

Lato Eden

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: LIZ FLANGAN | tytuł: LATO EDEN | wydawnictwo: IUVI | premiera: 11.05.2017 | liczba stron: 312 | Format: 207×137 | gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry