mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Laetitia Colombani “Warkocz”

Pierwszy raz spotkam się z książką, która w swej niewielkiej obszerności mieści tak ogromną ilość emocji, determinację oraz przeciwieństwa, które w pewnym sensie są niesamowicie podobne. | Laetitia Colombani “Warkocz” 

Laetitia Colombani "Warkocz"

“Warkocz” to splot trzech historii kobiet. Kobiet, które nigdy się nie spotkały. Każda pochodzi z innego kontynentu, z innej warstwy społecznej. Wszystkie mają diametralnie różne życiowe priorytety oraz zupełnie inne poglądy na wiarę.

Samita mieszka w Indiach, jako niedotykalna wykonuje najbardziej upokarzającą pracę. Marzy o lepszym losie dla swojej córki. Chce aby nauczyła się pisać i czytać, zrobi wszystko aby nie poszła w ślady matki.

Giulia to pracownica w sycylijskim zakładzie perukarskim ojca. Pewnego dnia dochodzi do tragicznego wypadku, po którym dziewczyna musi sama zająć się rodzinnym interesem. Przypadkiem odkrywa, że firmie ojca grozi bankructwo.

Sara jest prawniczką w renomowanej kanadyjskiej kancelarii. Niezwykle ciężko pracowała na swój sukces i trzyma go mocno w garści. Czuje, że osiągnęła swój cel, jest na szczycie, czyli o krok od przejęcia najważniejszego stanowiska w kancelarii. Jednocześnie jest samotną matką wychowującą trójkę dzieci. Wystarczyło jedno delikatne potknięcie aby jej plan rozsypał się niczym domek z kart.

Trzy przeplatane historie tworzą warkocz emocji, walki o słuszność podejmowanych decyzji, siły oraz kobiecej determinacji. Dzięki temu książkę czyta się dosłownie jednym tchem. Trudno oderwać od niej wzrok, gdy ciekawość wręcz domaga się rozwoju wydarzeń i desperacko wyczekuje zakończenia.

Trudno uwierzyć, że “Warkocz” jest debiutem literackim autorki. Dbanie o szczegóły jest wprost mistrzowskie. Losy bohaterek przeplatane są tak harmonijnie, że w pewnym momencie z niedowierzaniem należy przyznać, że ich decyzje mają tak ogromny wpływ na siebie na wzajem. A przecież nigdy się nie spotkały, nie zamieniły ze sobą ani jednego słowa, nigdy nie opuściły swojego kontynentu…

Po przeczytaniu takiej książki, spoglądasz na drugiego człowieka i dociera do ciebie bezcenna prawda. Prawda o tym, jaki niezwykły wpływ mają na twoje życie, kluczowe decyzje podejmowane przez innych ludzi. Nawet tych, których nigdy nie poznasz i nie zobaczysz… Niesamowite uczucie!
podpis

 

LAETITIA COLOMBANI

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: LAETITIA COLOMBANI | tytuł: WARKOCZ | wydawnictwo: LITERACKIE | premiera: 08.11.2017 | liczba stron: 208 | Format: 145×205 | gatunek: LITERATURA PIĘKNA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry