mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Kształt gruszki” Magdalena Kołosowska

“Miłość to nie zawsze motyle w brzuchu i fajerwerki, ale bezinteresowna pomoc, zdolność do poświęceń, całkowita akceptacja i pragnienie szczęścia ukochanej osoby. Niektórzy szukają miłości przez całe życie, ty masz ją podaną na tacy i próbujesz odrzucić.”

Przyjaźń między mężczyzną i kobietą. Czy jest możliwa, ale taka najprawdziwsza przyjaźń od przedszkola? A może prędzej czy później bycie jej/jego przyjacielem znaczy coś więcej?

Iga i Paweł znali się od zawsze i polubili od pierwszego spotkania w przedszkolu. Wraz z Julką tworzyli świetną paczkę przyjaciół, którzy zawsze mogli na siebie liczyć. Zarówno wsparcie jak i uzasadniona krytyka nie była dla nikogo problemem. Jeżeli wymagała tego sytuacja potrafili być szczerzy do bólu.
Pewnego dnia Iga i Paweł postanowili nieco rozluźnić swoje stosunki i spróbować związać się z kimś innym. Ona miała Wojtka, on Marlenę. O ile związek Pawła jakoś się toczył, o tyle Igi okazał się totalną katastrofą, nie tylko uczuciową ale również finansową. Dziewczyna została bez pracy, z długami i ze złamanym sercem. Na własnej skórze przekonała się o tym, jak bardzo ślepa potrafi być miłość…

Gdy po kilku latach prób skontaktowania się z dziewczyną, Pawłowi w końcu udaje się z nią porozmawiać i znaleźć przyczynę niepokojących zachowań Igi, wieczór kończy się nie tak jak zaplanowali. Jednak rano już nic nie jest takie oczywiste i jednoznaczne. Rozstają się w bojowych nastrojach oraz z nadzieję, że to była ostatnia wspólna noc, o której oboje szybko zapomną. Choć tak naprawdę, czas pokaże jak bardzo się mylili…
Zorganizowane po latach spotkanie klasowe staje się pstryknięciem domina, które powoli ale konsekwentnie odsłania tajemnice. Zarówno Iga jak i Paweł muszą sobie wiele wyjaśnić, a ich przyjaźń i miłość, do której nie potrafią i nie chcą się przyznać, zostaje poddana wielkiej i tragicznej próbie. Czy los pozwoli im dzielić życie i cieszyć się własnym szczęściem?

Niezwykle przyjemna i jednocześnie bardzo wciągająca lektura na letnie wieczory. Autorka skutecznie zadbała o to, aby czytelnik nie odrywał wzroku od opowiadanej historii. Popychany ciekawością, łakomie pochłaniał kolejne strony.

Kształt gruszki

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: MAGDALENA KOŁOSOWSKA | tytuł: KSZTAŁT GRUSZKI | wydawnictwo: FEERIA | premiera: 16.06.2017 | liczba stron: 344 | Format: 143×204 | gatunek: LITERATURA KOBIECA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarze

  1. Fiona 4 lipca, 2017 at 8:03 am

    Mi też bardzo przypadła do gustu. Mało ambitna ale na wakacje bardzo przyjemna!

  2. Monika 4 lipca, 2017 at 12:32 pm

    Powiem szczerze, że bardzo zaciekawiła mnie ta książka. Co prawda nie sięgam często po tego typu książki ze względu na ciągły brak czasu. Jeśli już to czytam książki związane z moim zawodem. Mimo to, przypuszczam, że kiedyś sięgnę po nią.

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry