mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja serii "Księga słówek"

Księga francuskich słówek. Księga niemieckich słówek. Księga hiszpańskich słówek.

Zastanawialiście się kiedyś jak rozpocząć dziecięcą przygodę z językiem obcym? I nie mam na myśli wszechobecnego i obowiązkowego języka angielskiego, lecz chodzi tu o zwrócenie uwagi na mowę Hiszpanów, Francuzów czy Niemców.
| Księga słówek: niemieckich, hiszpańskich, francuskich.

Zdolności językowe mogą dać o sobie znać w bardzo młodym wieku, jednak wiele zależy od odpowiednich narzędzi, jakimi dysponują najmłodsi by ten talent odkryć. Dziś podrzucam Wam coś idealnego! Księgi słówek, które przyciągną uwagę każdego małego odkrywcy

Księga hiszpańskich, francuskich słówek

Dlaczego te książki są tak wyjątkowe? Ponieważ w bardzo intrygujący sposób ukazują młodym czytelnikom inne kraje, wykorzystują wrodzoną dziecięcą ciekawość do ukazania możliwości, jakie niesie ze sobą znajomość języków obcych. Każda książka zawiera kod, umożliwiający pobranie z wskazanej strony internetowej nagrań z wymową profesjonalnych lektorów. To może być doskonały początek wspólnej nauki! Jestem pewna, że nie jeden dorosły ma słabość do konkretnych języków obcych. W moim przypadku jest to hiszpański i francuski. Ogromnie podoba mi się intonacja, akcent, dźwięki jakie tworzą wypowiadane w tych językach słowa czy zdania.

Księga hiszpańskich, francuskich słówek

Książka zawiera aż 600 słówek i wyrażeń z polskimi tłumaczeniami, praktyczne i przydatne zwroty oraz ciekawostki turystyczne. Na poszczególnych stronach przedstawiono konkretne sytuacje, miejsca, rzeczy wraz z pełnym tłumaczeniem obrazkowych szczegółów. Najciekawsze jest jednak to, że każda “Księga…” zawiera dokładnie taki sam układ oraz identyczne ilustracje, jedyne co się zmienia to język. Dlatego, mając pod ręką na przykład hiszpańską i francuską wersję, śmiało można pobawić się w znalezienie podobnie brzmiących/wyglądających wyrazów, dopowiadać własną interpretację oglądanych ilustracji czy zwyczajnie wsłuchiwać się w pobrane nagrania.

Księga niemieckich, hiszpańskich, francuskich słówek.

Księga niemieckich, hiszpańskich i francuskich słówek sprawia, że nauka każdego języka od podstaw może być nie tylko doskonałym edukacyjnym początkiem, ale również genialną zabawą! Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno na naukę, zwłaszcza jeżeli chodzi o języki obce. Dlatego polecam książki nie tylko dzieciom, również dorośli mogą znaleźć tu coś dla siebie.

Jeżeli szukacie ciekawego, niebanalnego i mądrego prezentu dla całej rodziny, szczerze polecam to piękne językowe wydanie. Z takim zestawem nie można się nudzić!
podpis

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI, wiek: 7+ |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry