mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Książeczka kontrastowa od pierwszych chwil życia.

Pokój maluszka to miejsce, do którego przywiązujesz szczególną uwagę. Chcesz aby wszystko było idealne i pod każdym względem dopasowane od potrzeb nowego członka rodziny. A słyszałaś o książeczkach kontrastowych?

książeczka kontrastowa

Pokój malucha i Zwierzęta to książeczki, które nie tylko pięknie uzupełnią pokój maluszka, ale także mogą stać się pierwszym stymulatorem rozwoju wzroku u najmłodszych, już od narodzin. Proste, czarno-białe ilustracje przedstawiają najbliższe, otaczające maluszka przedmioty (“Pokój malucha”), charakterystyczne wzory, kształty zwierząt i ich tropy (“Zwierzęta”).

Istnieje sporo pomysłów na zabawę tego typu książeczkami: od zwykłego nazywania tego, co znajduje się na obrazku, poprzez opowiadanie o poszczególnych zwierzątkach/przedmiotach, aż po wymyślanie bajek czy historyjek na temat oglądanej właśnie strony. Staraj się dużo mówić i używaj zróżnicowanego słownictwa, wówczas wspomagasz rozwój słuchu i mowy u dziecka. Pamiętaj, że wspólnie spędzony czas, buduje niezwykłą emocjonalną wieź pomiędzy rodzicami oraz ich najmłodszym skarbem.

książeczka kontrastowa

Warto również zaangażować starsze rodzeństwo, które z pewnością stanie na wysokości zadania i opowie wiele własnych historii, nowo narodzonemu bratu czy siostrze. Dziecięca wyobraźnia bywa niezwykle bogata, a te wspólne chwile na pewno zaowocują trwałą nicią przyjaźni na całe życie, puszczając w niepamięć momenty zazdrości czy nieprzychylności. Książeczki kontrastowe mogą stać się również pretekstem do wprowadzenia nowych, pięknych zwyczajów opowiadania i oglądania, a potem czytania przed snem.
podpis

16 marca 2018|

Podziel się wpisem ze znajomymi!

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry