mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Ulf Nilsson “Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa”

Komisarz Gordon ma przed sobą nie lada zagadkę do rozwiązania. Wiewiórka Waleria przybyła na komisariat złożyć doniesienie, z którego jednoznacznie wynikało: “Orzechy skradzione, wszyscy podejrzani.” | Ulf Nilsson “Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa”

Ulf Nilsson "Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa"

W ten sposób rozpoczyna się dochodzenie bohatera, obserwowanie miejsca przestępstwa, dokładne analizowanie fatów, snucie domysłów oraz śledzenie potencjalnych podejrzanych. Skradzione orzechy były niezwykle cenne dla Walerii, która nie szczędzi lamentów nad ich utratą. Komisarz Gordon, wspólnie z asystentką Paddy dokładają wszelkich starań aby schwytać zuchwałych złodziejaszków oraz zagwarantować mieszkańcom lasu spokój i pewność, że przestępstwa nigdy nikomu nie ujdą na sucho.

Złodzieje są przebiegli i dobrze wiedzą jak zatuszować ślady. Ani nie kwapią się do oddania przywłaszczonych orzechów, ani nie zamierzają udać się na zeznania. Komisarz Gordon ma jednak swoje sposoby na przestępców. Jako dziewiętnastoletni ropuch, dobrze wie czego się spodziewać i jak poradzić sobie z opornością przestępców. Na dodatek, jego asystentka Paddy, mała zwinna myszka, okazuje się błyskotliwą policjantką a jej pomysły szybko zyskują uznanie szefa.

“Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa” to książeczka, która od samego początku zyskuje sympatię najmłodszych czytelników. Główni bohaterzy jako zwierzęta to genialny pomysł. Dzieci uwielbiają zwierzątka i chętnie utożsamiają je z różnymi sytuacjami, doświadczeniami czy problemami.

Główny bohater kilkakrotnie podkreśla, że przemoc, w tym wypadku policyjny pistolet, nie jest dobrym pomysłem na rozwiązywanie jakichkolwiek spraw. Wykazuje się inteligencją, dokładnością, skrupulatnością oraz logicznym myśleniem. Potrafi docenić dobre pomysły Paddy, ale również nie szczędzi krytyki gdy myszkę ponosi fantazja.

Książka to nie tylko poważna sprawa skradzionych orzechów ale również pełne humoru i dobrej zabawy poszukiwania, zabawne dialogi oraz sytuacje. Dzięki idealnie wkomponowanym ilustracjom, młody czytelnik może dosłownie zobaczyć każdy krok głównych bohaterów. Dodatkowo dokładna mapa lasu, wraz ze szczegółowym opisem jego mieszkańców to świetny pomysł na własne dochodzenie i wyciąganie wniosków z zauważonych szczegółów. Czy dochodzenie młodego czytelnika będzie zgodne z wnioskami Komisarza Gordona? Zapraszam do lektury! :)
podpis

 

Ulf Nilsson "Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa"

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: ULF NILSSON | tytuł: KOMISARZ GORDON. PIERWSZA SPRAWA | wydawnictwo: LITERACKIE | premiera: 17.01.2018 | liczba stron: 100 | Format: 205×143 | gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry