mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Koci Zaułek”

Koci Zaułek.

Mieszkały blisko siebie i pomimo różnych zainteresowań, zajęć i charakterów coś je łączyło. Koci wolontariat. | „Koci Zaułek” Beata Sarnowska

Koci Zaułek

 

W skrócie.
Julka, Ola, Zuza i Lena są wolontariuszkami w zaprzyjaźnionej fundacji – Koci Zaułek. Przyjaciółki, wspólnie z panią Agatą, dbają o podopiecznych, zapewniając im rozrywkę, opiekę oraz szukając kociakom nowych domów. Dziewczyny maksymalnie wykorzystują każdą okazję, by nagłośnić akcję „Nie kupuj. Adoptuj”, której są inicjatorkami. Julka, Ola, Zuza i Lena korzystają z możliwości uczestnictwa w audycji radiowej oraz biorą czynny udział w szkolnym festynie z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

 

Bohaterki trzymają się razem, choć w ich przyjaźni niejednokrotnie coś zgrzyta. Trudno się dziwić, pod względem charakterów i upodobań znacznie się od siebie różnią, czyli jest dokładnie tak, jak to bywa w rzeczywistości. Julka, Ola, Zuza i Lena cenią sobie pond wszystko wspólny koci wolontariat. Czasami oderwanie myśli od problemów, od niesprzyjającej rzeczywistości pozwala spojrzeć na konflikty z innej perspektywy, ułatwia podjęcie ważnych decyzji, sprzyja zrozumieniu postawy innych.  Niejednokrotnie wielkie problemy potrzebują prostych rozwiązań, a gromkie kłótnie odrobiny zrozumienia.

Sekrety Leny

 

„Sekret Leny”
Koci Zaułek to miejsce, do którego wraca się z przyjemnością, zwłaszcza gdy czytelniczki są rówieśniczkami bohaterek, czyli wkraczają w wiek nastoletni. Cztery przyjaciółki muszą radzić sobie z problemami, które stawia przed nimi szkolna codzienność. Zrobią wszystko, by podopieczni fundacji znaleźli nowych, kochających i odpowiedzialnych właścicieli. Wspierają się w każdy możliwy sposób, pod warunkiem, że prawda jest na pierwszym miejscu. Sekrety zawsze podważają zaufanie, a najdotkliwiej przekonała się o tym Lena.

 

Seria „Koci Zaułek” to idealna opowieść nie tylko dla właścicieli czworonogów, fabuła skupia się również na wszystkich obowiązkach i odpowiedzialności jaka wynika z posiadania własnego zwierzątka w domu. Oprócz doskonałej opowieści, znajdziecie tu również moc wskazówek, dotyczących kociej egzystencji i niepowtarzalny koci klimat. Jednym słowem, to iście KOTASTYCZNY tytuł!
podpis

 

Koci Zaułek

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: BEATA SARNOWSKA
| ilustracje: JOANNA RUSINEK
| seria: KOCI ZAUŁEK
| wydawnictwo: WILGA
| premiera: 19.05.2021
| liczba stron: 192
| format: 125×195
| gatunek: DLA DZIECI, WIEK: 9-12 LAT|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry