mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja kart "Kieszonkowiec"

Kieszonkowiec matematyczny. Kieszonkowiec logiczny.

To dopiero jest prawdziwa gratka dla szkolniaków, zwłaszcza tych w wieku 10-12 lat. Jeżeli ułamki i procenty zawsze stanowiły dla ciebie problem, kieszonkowiec jest idealnym rozwiązaniem! Edukacyjne gry karciane sprawią, że ogarniesz temat bez najmniejszego problemu i nie tylko zabłyśniesz na matmie, ale również będziesz mógł zaprosić do zabawy rówieśników.

Kieszonkowiec matematyczny, to talie dzięki którym zagrasz w 5 edukacyjnych gier towarzyskich: MEMORY I dla 2-8 graczy; SZACHRAJ dla 3-6 graczy; MEMORY II dla 2-8 graczy oraz KLAPEK dla 2-5 graczy. Zasady każdej z nich są wyjaśnione na dołączonej instrukcji. Wszystkie gry wymagają zastanowienia się, przemyślenia strategii i przede wszystkim orientacji w temacie ułamków oraz procentów.

kieszonkowciec

Czas gry wynosi od 10 do 20 minut. Możesz również wykazać się własną kreatywnością i twórczością, wymyślając własne zasady, tym samym utrwalając zdobytą wiedzę oraz podnosząc graczom poprzeczkę. Pamiętaj, że przebieg gry zależy od wiedzy i umiejętności uczestniczących w niej rówieśników. Nauka przez zabawę jest najskuteczniejszym narzędziem do uzupełniania oraz utrwalania wiedzy!

kieszonkowiec

Natomiast jeżeli masz chęć jeszcze bardziej wytężyć mózg i uaktywnić szare komórki, zachęcam do sięgnięcia po kieszonkowiec logiczny czyli 54 zadania tekstowe, które wymagają pewnego poziomu wiedzy oraz łączenia kilku dziedzin nauki. Możesz zaprosić do zabawy kolegów i koleżanki. Każdy losuje zagadkę dla siebie, prawidłowa odpowiedź to punkt. Stopień trudności zagadek został oznaczony gwiazdkami (* ** ***) Ten kto rozwiąże najwięcej zadań czyli zdobędzie największą liczbę punktów wygrywa. Czas gry oraz liczba graczy zależy tylko i wyłącznie od ciebie oraz panujących w danej chwili warunków.

kieszonkowiec

W domu, w szkole, na przerwie, na przystanku, w autobusie, w samochodzie… innymi słowy kieszonkowce możesz mieć ze sobą wszędzie! Rozpraw się z nudą i zaproś do zabawy rówieśników.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Komentarze

  1. entomka 12 grudnia, 2016 at 7:36 pm

    Zaintrygowała mnie, zwłaszcza, że zmieści się w kieszeni plecaka …
    Muszę się im bliżej przyjrzeć…
    Pozdrawiam.

  2. Zwykła Matka 10 stycznia, 2017 at 4:58 pm

    Świetna sprawa! My mamy takie do angielskiego :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry