mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Zagadki i łamigłówki dla dzieci.

Kapitalne zagadki. Kapitalne łamigłówki.

Krótkie dni, długie wieczory, deszcze i śniegi za oknem, innymi słowy idealna aura na ciepły koc, szklankę ulubionej herbaty i książkę… Niestety! Taka wizja totalnie odpada, gdy do domu wkracza dwójka szkolno – przedszkolnych pociech! Na szczęście Kapitan Nauka po raz kolejny przychodzi mi z pomocą! | Kapitalne zagadki i łamigłówki.

zagadki i łamigłówki

Kapitalne zagadki i łamigłówki to zestawy ponad 100 zabaw i gier logicznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wciągające i podchwytliwe zadania ćwiczą spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi, myślenie logiczne i dedukcję, ale przede wszystkim gwarantują twórczą zabawę.

Świetne jest to, że dziecko może samodzielnie rozwiązywać zagadki lub starać się sprostać łamigłówkom, bądź zaprosić do zabawy rówieśników. Każdy z graczy musi wykazać się bystrym okiem i refleksem. Nieprzypadkowy jest również format książeczek. Ponad 100 stron spięto plastikową sprężynką, aby umożliwić użytkownikom swobodne rozwiązywanie zadań. Wszystko po to, aby zagadki i łamigłówki zmieściły się w kieszeni oraz sprawdziły w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze czy w poczekalni.

kapitalne zagadki i łamigłówki

Przyciągające uwagę ilustracje, poziom trudności dostosowany do wieku użytkowników oraz sprzyjająca aura sprawią, że trudno oderwać wzrok od rozwiązywanych zadań, dopasowywania fragmentów, dostrzegania różnić, rozgryzania sudoku czy przechadzek po labiryncie. W takim towarzystwie nuda przestaje być groźna a zabawa staje się gimnastyką umysłu.

Zarówno zagadki, jak i łamigłówki mogą się okazać świetnym prezentem dla kilkuletnich bystrzaków! Idealne dla chłopczyka oraz dla dziewczynki, świetne do poskromienia nudy solo i do zabawy zespołowej, genialne zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Nauka przez zabawę zawsze jest mile widziana, zwłaszcza ta, która sprawdza się w każdych warunkach.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarze

  1. Salusiowo.blogspot.com 29 listopada, 2016 at 10:23 am

    Fajne propozycje na jesienne wieczory:)

  2. Zwykła Matka 15 grudnia, 2016 at 12:21 pm

    Uwielbiamy je z córką :) U nas na blogu, zwłaszcza przed świętami wysyp książek i gier :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry