Jak wychować Książkożercę?

Przepis na wychowanie Książkożerców chciałam mieć u siebie natychmiast! Gdy dowiedziałam się o serii książek dla najmłodszych, stworzonych z myślą o zaszczepieniu w dzieciach miłości do czytania, nie zawahałam się ani sekundy przed obdarowaniem pociech czytelniczym odkryciem.

Seria książek “Książkożercy” to trzypoziomowe publikacje, które zostały dopasowane do umiejętności czytelników. Wszystko po to, by najmłodsi mogli sami zauważyć własne postępy i na własnej skórze przekonać się, jak fajne potrafi być czytanie.

Super Marian nad jeziorem” to książeczka reprezentująca bardzo podstawowy poziom – poziom A, przeznaczona dla dzieci, które dopiero rozpoczynają czytelniczą przygodę. To ciekawe, krótkie historyjki z odpowiednim doborem słów oraz z dużymi literami, w sam raz dla początkujących.

Akcja Jogi” to poziom B czyli tekst wzbogacony o wieloznaki oraz litery ze znakami diaktrycznymi w zakresie dostosowanym do poziomu dziecka. Opowiadana historia zawiera zarówno zdania pojedyncze jak i złożone, a na końcu książki znajduje się słowniczek trudnych wyrażeń.

Bomberka” to najbardziej zaawansowany, iście Książkożercowy poziom C. Tutaj oprócz wspomnianego wcześniej słowniczka wyrażeń, znajdują się również ortograficznie trudne wyrazy oraz dłuższe zdania. A wszystko po to, by było mega ciekawie!

Książkożercy to seria genialnych książeczek, świetnie dopasowanych do rodzin z dziećmi w różnym wieku! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo, na końcu książek znajdują się naklejki, zachęcające do nauki czytania i robienia postępów. Przedstawione historyjki są pełne humoru, a przesympatyczni bohaterowie szybko zyskują grono oddanych wielbicieli. Ponadto, całość doskonale uzupełniają ilustracje! Pełnią one kluczową rolę podczas czytania ze zrozumieniem i w kwestii odpowiedniej interpretacji tekstu. Przygoda, tajemnica a nawet zagadka – wszystko idealnie dostosowane do czytelniczego zaawansowania najmłodszych.

Ze swojej strony staram się zrobić wszystko, by dzieci polubiły czytanie i nie widziały w tym jedynie ponurego, szkolnego obowiązku. Bardzo zależy mi na tym, by odnalazły w tej umiejętności fascynację i ciekawość poznawania nowych zdarzeń czy bohaterów. Uważam, że “Książkożercy” są świetnym i odpowiednio przygotowanym startem w czytelniczą przygodę.

książkożercy

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorzy: BARBARA WICHER, GRAŻYNA NOWAK BALCER | ilustracje: EDYTA KARABAN, NIKA JAWOROWSKA-DUCHLIŃSKA, ANNA SIMEONE | tytuł: KSIĄŻKOŻERCY. SUPER MARIAN NAD JEZIOREM/AKCJA JOGI/BOMBERKA | wydawnictwo: WILGA | premiera: 30.01.2019 | liczba stron: 24/32/48 | format: 145×205 | gatunek: DLA DZIECI |
podpis

2019-03-01T20:37:01+00:00 1 marca 2019|