mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?"

Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Moim zdaniem, pokłady energii przedszkolaka, w znaczący sposób zasiliłyby niejedną elektrownię, wystarczając na pokrycie zapotrzebowania energetycznego w przeciętnym domu jednorodzinnym. Niejednokrotnie wydawać by się mogło, że dzieci w tym wieku mają niewyczerpalne i, w zaskakująco szybki sposób, odnawialne zasoby energetyczne. Okazuje się, że można bardzo dobrze i z korzyścią dla najmłodszych ten fakt wykorzystać! Wystarczy wiedzieć jak się do tego zabrać! | “Jak wspierać rozwój przedszkolaka?” Monika Sobkowiak

Jak wspierać rozwój przedszkolaka

Książka “Jak wspierać rozwój przedszkolaka” skupia się na dzieciach w wieku od 3 do 6 lat, opisując przedszkolaki, ich umiejętności i wymagania rozwojowe w zależności od wieku. Na początku książki przedstawiony został świat emocji najmłodszych oraz propozycje jego stymulowania. Później autorka skupia się na rozwoju fizycznym i motorycznych, umiejętności mówienia, myślenia matematycznego, poznawania liter, kreatywności, rozwoju umiejętności eksperymentowania i wnioskowania, , integracji sensorycznej. Na końcu jest również niezwykle ważny rozdział, poświęcony uwadze, pamięci i percepcji przedszkolaka. Ponadto, jednym z najważniejszych kwestii jest postać kilkulatków w świecie technologii informatycznej czyli tak czy nie dla tableta, smartfona, komputera.

Jak wspierać rozwój przedszkolaka” to absolutna esencja wiedzy na temat kilkulatków. Ich etapy rozwoju, potrzeby, wymagania, pomysły na stypulowanie poszczególnych sfer edukacyjnych. To przewodnik, który ułatwi przedszkolny start nie tylko dziecku, ale przede wszystkim jego rodzicom, jednocześnie uwrażliwiając na sprawy, które mogą niepokoić, zmuszając do zastanowienia się nad ewentualnymi konsekwencjami w przyszłości.

Dzięki książce, przedszkolna rzeczywistość stanie się fascynującą przygodą, a nie nieznanym, pełnym domysłów i niepewności szlakiem. Kilkulatek, przekraczający przedszkolny próg, wprowadza najbliższych w zupełnie innym etap swojego życia. Czasami dobrze jest przewidzieć ewentualne problemy i, co najważniejsze, przygotować się nie głowę pełną rozwiązań. Ta książka jest niczym innym, jak najlepszą rodzicielską ściągą, pełną wyczerpujących odpowiedzi na nawet najbardziej intrygujące i niepokojące pytania.

Żałuję, że taki poradnik nie trafił w moje ręce, gdy najstarsza pociecha osiągnęła wiek przedszkolny. Jestem absolutnie pewna, że z głową pełną wiedzy, którą przekazuje w książce autorka, byłoby mi o wiele łatwiej zrozumieć i ogarnąć pewne kwestie. Wy macie książkę w zasięgu ręki i szczerze namawiam do zapoznania się z jej treścią, zwłaszcza gdy przedszkolne tematy są u was na czasie lub niebawem będą.
podpis

 

Jak wspierać rozwój przedszkolaka

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: MONIKA SOBKOWIAK
| tytuł: JAK WSPIERAĆ ROZWÓJ PRZEDSZKOLAKA?
| wydawnictwo: SAMO SEDNO
| premiera: 08.10.2019
| liczba stron: 240
| format: 148×210
| gatunek: PORADNIK|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry