mamao.pl

| O MNIE

Jak schudnąć po 40?

Fakt! Do 40 mam jeszcze chwilkę ale zdaję sobie sprawę z tego, że czas zleci bardzo szybko. Lubię wybiegać w przyszłość, wiedzieć o potencjalnych zagrożeniach oraz rzeczach, na które warto zwracać uwagę.
Moim zdaniem, książka Agnieszki Mielczarek to doskonała lektura dla wszystkich, którzy chcą dobrze wyglądać i świetnie się czuć… w każdym wieku!

Zapoznając się z publikacją odniosłam wrażenie, że mam przed sobą jednocześnie dietetyka i psychologa!
Książka podzielona jest na kilka części. Oprócz wstępu, znajdziesz tu również szczyptę coachingu czyli odpowiedzi na pytania: jak się zmotywować, jak utrzymać tę motywację i jak zaprosić zdrową dietę do swojego życia na stałe. Autorka stawia czytelnikowi kluczowe pytanie “Co się stanie, jeśli niczego nie zmienię i przez kolejny rok będę tkwić w starych nawykach?” Wbrew pozorom, wiele zależy od odpowiedzi oraz od postawy czytelnika wobec kilku dodatkowych zagadnień. Jeżeli poważnie podejdziesz do sprawy i będziesz ze sobą szczera, efekty coachingowego etapu mogą Cię zaskoczyć a nawet zszokować! I pamiętaj, że tu “Nie chodzi o kalorie, ale o zdrową psychikę i dobrą kondycję fizyczną.”

Jak schudnąć po 40

Kolejny rozdział prawi co nie co o medycznym aspekcie odchudzania. Dowiesz się o tym co jest dobre i dlaczego oraz poznasz kilka faktów do zapamiętania. Później znajdziesz wyliczanki, np. 12 sposobów na to, by zachować młodość jak najdłużej, 7 sposobów, by ciężkiej sylwetce nadać lekkości, 5 rozwiązań wspomagających płaski brzuch czy 8 sposobów na cellulit.

Z książki dowiesz się również co to jest detoks czyli jak, zawarty w niej, program będzie wpływał na Twoje samopoczucie, wygląd oraz czego możesz się spodziewać i na co zwracać uwagę. Ponadto nie zabraknie także garści inspiracji bo “kiedy czujemy się piękne, lepiej się nam żyje”!

Znaczą część publikacji stanowi kompletny program 30 dni dla młodego wyglądu i szczupłej sylwetki czyli dietetyczne menu na cały miesiąc, Manu wyraźnie określaja jak powinno wyglądać śniadanie, jaki ma być obiad oraz co zjeść na kolację. Ważne jest to, aby podążać za wskazówkami autorki i kierować się podanymi przepisami. Każde danie zostało szczegółowo opisane wraz z podaniem liczby porcji oraz czasu przygotowania. Dla uproszenia, znajdziesz tu także listę zakupów czyli to co należy mieć w domowej spiżarni, by głód Cię nie dopadł.

Przedstawionym w książce przepisom na pewno nie można zarzucić nudy! Jest bardzo kolorowo, łatwo i przede wszystkim zdrowo. Gwarantuję, że zarówno przygotowanie dań jak i ich konsumpcja jest niezwykle przyjemna 🙂 . Autorka skutecznie zachęca do skosztowania czegoś nowego, czegoś co może być idealnym początkiem długo wyczekiwanych zmian.

Jak schudnąć po 40

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: AGNIESZKA MIELCZAREK | tytuł: JAK SCHUDNĄĆ PO 40? | wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI | premiera: 18.05.2016 | liczba stron: 256 | gatunek: PORADNIK/KULINARNE |

2019-04-10T19:48:51+00:0010 czerwca 2016|

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Go to Top