mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Jak nauczyć dzieci dobrych manier”

Jak nauczyć dzieci dobrych manier.

Co zrobić, kiedy poznajemy kogoś nowego? Jak się zachowywać przy stole? Jak dbać o czystość i higienę? Czy da się utrzymać porządek w pokoju dłużej niż przez jeden dzień? Jak się wyrażać gdy ogarnia nas złość? Pytań jest wiele, a wszystkie niezwykle ważne.
| „Jak nauczyć dzieci dobrych manier” Jennifer L.Scott

Jak nauczyć dzieci dobrych manier

Dziecięca nauka dobrych manier, a może raczej odpowiednie zachowanie w określonych sytuacjach, zwykle zależy od naśladowania odpowiedniego przykładu u rodziców. Tymczasem, oto trafiła w moje ręce książka, która przedstawia intrygujące sposoby na skuteczne opanowanie tego tematu. Już na samym początku zorientowałam się, że nie jest to typowy poradnik dla rodziców, jest to publikacja opracowana z myślą o dzieciach. Książkę można czytać wspólnie (rodzic + dziecko) i inspirować się metodami autorki, np. na składanie serwetek, pomoc przy przygotowywaniu posiłków, pakowanie prezentów, dbanie o siebie.

Jennifer L.Scott zwraca się bezpośrednio do czytelnika, zachęcając go do zdobycia tytułu specjalisty od dobrych manier w zakresie komunikacji, zachowania przy stole, porządków, dbania o innych, higieny i zdrowia. Nie brakuje tu ciekawostek, zabaw, układania własnej listy, tabelek czy ważnych szczegółów. Myślę, że treść książki może zainteresować dzieci już w wieku wczesnoszkolnym, a nawet przedszkolnym, wszak nauka przez zabawę to ich specjalność! Dodatkowo, ilustracje bardzo uatrakcyjniają poszczególne strony, zachęcając do wdrożenia kolejnych wskazówek.

 

„Jak nauczyć dzieci dobrych manier” to nie jest zwykły poradnik, to wielofunkcyjne narzędzie w ręku rodziców. Narzędzie, dzięki któremu odpowie na każde, nawet te najbardziej dociekliwe pytania, dotyczące kulturalnego zachowania. To jednak nie wszystko! Absolutnie urzekły mnie rymowanki, które świetnie oddają kontekst dobrych manier. Krótkie, wpadające w ucho wierszyki mogą okazać się tym brakującym elementem, którego szukaliście od dawna, walcząc z ciągłym przypominaniem najmłodszym o odpowiednim zachowaniu, porządku czy higienie.
podpis

 

Jak nauczyć dzieci dobrych manier

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: JENNIFER J.SCOTT
| przekład: MARIA JASZCZUROWSKA
| tytuł: JAK NAUCZYĆ DZIECI DOBRYCH MANIER
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 14.04.2021
| liczba stron: 232
| format: 153×203
| gatunek: PORADNIK |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry