mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Jacek i Agatka” Wanda Chotomska

Najbardziej kultowe postacie na polskim ekranie. Fundamenty telewizyjnych dobranocek. Niby nic kosztownego czy bardzo wymyślnego, bo przecież jedynie dwie bukowe kulki z namalowanymi, pogodnymi buźkami i czarne rękawiczki. Tak niewiele a jednak bardzo dużo, gdyż przygody Jacka i Agatki znane są wielu pokoleniom, budząc ogromną sympatię, uznanie i uśmiech na każdej maleńkiej twarzy.

"Jacek i Agatka" Wanda Chotomska

“Jacek i Agatka” była pierwszą dobranocką wyemitowaną w polskiej telewizji. Historia bohaterów zaczyna się w latach 60-tych czyli w czasach gdy telewizor nie gościł w każdym domu. Tylko nieliczni mogli nacieszyć oczy przygodami Jacka i Agatki. To jednak nie przeszkadzało w przekazywaniu dalej, obejrzanych odcinków. Dzieci cieciom, rodzice dzieciom, dziadkowie wnukom itd. Właśnie tak rodzą się najlepsze na świecie bajki, z takimi bohaterami wyobraźnia rozkwita i nigdy nie zawodzi!

Teraz nie potrzebujecie telewizora aby poznać przygody ulubionych bohaterów, wystarczy sięgnąć na półkę i wybrać odpowiednią książeczkę. Od niedawna może nią być  “Jacek i Agatka”, dokładnie tak! Ta kultowa bajka telewizyjna z lat 60-tych została wydana w formie papierowej. Piękne ilustracje, zainspirowane pracami Adama Kiliana oraz jego wypowiedź na temat tworzenia kukiełek, wspomnienia autorki, dotyczące genezy powstania Jacka i Agatki oraz liczne ciekawostki tworzą niesamowitą całość. Cudowny powód by dorośli znów poczuli się jak dzieci, choć na chwilę wrócili do czasów, gdy z wypiekami oglądali kolejną dobranockę lub słuchali relacji koleżanki o, właśnie obejrzanych, przygodach pary bohaterów.

Mądra i roztropna Agatka oraz jej młodszy, zawsze ciekawski i nie stroniący od psot, bart Jacek to bohaterowie, którzy rozumieją dziecięce troski, problemy, dylematy jak nikt inny. Tu zupełnie zaciera się kukiełkowy wiek, są wiecznie młodzi. Zupełnie jak kilkadziesiąt lat temu, dzieląc się z dziećmi swoimi przygodami rozumieją je, bawią, uczą, pokazują świat, pobudzają wyobraźnię . Teksty Wandy Chotomskiej są pełne humoru, absolutnie bezcenne, wiekowo uniwersalne, jednoznaczne i zrozumiałe zarówno kiedyś jak i teraz.

Jacek i Agatka” to absolutna perełka wśród polskich bajek. Książeczka łącząca pokolenia. Przywołuje dorosłych do dziecięcego świata, przypomina, że kiedyś byli jego częścią. Publikacja zawiera dziewięć cudownych opowiadań, w sam raz na dobranoc.
podpis

"Jacek i Agatka" Wanda Chotomska

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: WANDA CHOTOMSKA | tytuł: JACEK I AGATKA | wydawnictwo: WILGA | premiera: 23.05.2018 | liczba stron: 90 | Format: 240×190 | gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry