mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Kryształowe serce"

Kryształowe serce. Iris McBlack

“Poświęcenie dla innych jest najwyższym wyrazem mądrości i świadomości. Choć niektóre ofiary przekraczają nasze zdolności zrozumienia, nie oznacza to, że są daremne. Wszystko ma swój cel i porządek. Jeżeli wierzysz w swoją duszę, jeżeli ją czujesz całym sobą, uwolnienie jej dla osoby, którą kochasz, jest wielkim zaszczytem i spełnieniem.” | “Kryształowe serce” Michał Bergel

Michał Bergel

Dwunastoletnia Iris nie utrzymywała zbyt bliskich relacji ze starszą siostrą. Nie rozumiała niezdecydowania Oliwii i skrycie zazdrościła rzeszy wielbicieli, ubiegających się o jej względy. Jednak gdy siostrze groziło niebezpieczeństwo, Iris nie zawahała się ani chwili, by ruszyć na ratunek, nawet za cenę własnego bezpieczeństwa.

Za sprawą magicznej rośliny, którą Oliwia otrzymała od jednego z adoratorów, siostry przeniosły się do innej, nierealnej i zupełnie niezrozumiałej rzeczywistości, nazywanej przez tubylców Czajniczkiem. Gdyby tego było mało, obie dziewczyny zostały zmniejszone do rozmiarów polnych myszy, co ani trochę nie ułatwiało poszukiwania drogi do domu.

Już na samym początku okazuje się, że całe działanie to zaplanowany przez jednego z mieszkańców wioski spisek. Nie ma wątpliwości, że głównym celem była Oliwia, natomiast Iris dołączyła do siostry przez przypadek połączony z jej nieposkromioną ciekawością.

Bohaterka postanowiła zrobić wszystko, by bezpiecznie wrócić z siostrą do domu. Gdy tylko udaje się jej uciec z rąk mrocznego czarodzieja, rusza szukać pomocy. Jednak cała przygoda dopiero się rozpoczyna! Osoby, które spotka po drodze i przygody, które przeżyje z pewnością sięgną daleko poza wyobrażenia i plany Iris. Czy ma wystarczająco dużo czasu by ocalić siostrę… i siebie? Odpowiedzi szukajcie w książce!

 

Kryształowe serce” to pierwszy tom serii przygód Iris McBlack w magicznym Czajniczku. Bohaterka należy do tych niepoprawnie odważnych osób, którym zdarza się najpierw działać a potem myśleć. Czasami trudno ocenić czy kieruje nią bardziej upór czy odwaga. Konsekwentnie dąży do celu, choć jej ścieżki bywają czasami niezrozumiałe i kręte.

Generalnie jest to opowieść, w której dużo się dzieje, czasami nawet trochę za dużo jak na jeden moment. Aczkolwiek jestem przekonana, że młodsi miłośnicy fantastyki docenią ten magiczny świat i chętnie sięgną po kolejne tomy.
podpis

 

Michał Bergel

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| tytuł: KRYSZTAŁOWE SERCE
| seria: IRISH MACBLACK
| autor: MICHAŁ BERGEL
| wydawnictwo: JAGUAR
| premiera: 14.08.2019
| liczba stron: 432
| format: 143×211
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA/FANTASTYKA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry