mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Idol. Frida Kahlo” Justyna Styszyńska

Idol to seria interaktywnych książek dla najmłodszych, które przedstawiają postacie powszechnie znane dzięki swoim talentom. Stworzenie warunków do rozwijania niezwykłych zdolności bohaterów, zaowocowało tym, że stali się wzorem i inspiracją dla następnych pokoleń.

Frida Kahlo

Urodzona w 1907 roku, w Meksyku Frida Kahlo jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych malarek świata. Autorka obrazów, które wzbudzały powszechny zachwyt i podziw, dzięki charakterystycznym kolorom oraz kompozycjom. Życiorys Fridy na pewno nie należał do beztroskich. Dziewczyna doświadczyła wiele cierpienia, z uwagi na nękające ją choroby, a pod koniec życia poruszała się na wózku.

Książka jest świetnym materiałem do nauki dla dzieci, które uwielbiają malować. Przedstawia podstawy pracy malarza, objaśnia przybory, których artysta używa itp. Jednak najlepsza jest możliwość samodzielnego tworzenia na kartch książki. Autorka szczerze zachęca czytelnika do namalowania autoportretu czy martwej natury, a specjalnie przygotowane naklejki pozwalają stworzyć osobistą kolekcję sztuki meksykańskiej a nawet przygotować własną wystawę w galerii sztuki.

Absolutnie urzekająca jest forma, za pomocą której przedstawione są wszystkie informacje oraz zachęty do spróbowania własnych artystycznych sił. Jestem przekonana, że dziecięca wyobraźnia bardzo szybko zrobi wybitny użytek z pochłoniętych informacji oraz na długo zainspiruje do tworzenia kolejnych, własnych dzieł.

Format książki jest tak dobrany, aby każdy użytkownik, ten mały i ten nieco większy, mógł prześledzić nawet najmniejszy szczegół, stworzyć własną wersję artystycznej pracy oraz poczuć moc własnych możliwości.
podpis

 

Frida Kahlo
Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: JUSTYNA STYSZYŃSKA | tytuł: IDOL FRIDA KAHLO | wydawnictwo: WIDNOKRĄG | premiera: 08.09.2017 | liczba stron: 28 | format: 261×352 |gatunek: DLA DZIECI; EDUKACYJNE |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

One Comment

  1. Magda 11 kwietnia, 2018 at 5:59 pm

    Nie słyszałam o tych książkach jeszcze aż do teraz!

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry