mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Dominik Wieczorkiewicz “Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię”

Gdyby lekcje geografii odbywały się w oparciu o opowiadania i wrażenia podróżników, przemierzających różne zakątki świata, dzieci nie potrzebowałyby absolutnie żadnej zachęty do uważnego słuchania. Cechy charakterystyczne danego kontynentu, kraju, miasta czy wioski rozgościłyby się na zawsze w umysłach najmłodszych. | Dominik Wieczorkiewicz “Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię”

Dlaczego? Ponieważ najbardziej zapadają w pamięć informacje opowiadane z pasją, przekonaniem oraz te zilustrowane nietypowymi, ciekawymi zdjęciami. Dopiero wtedy dociera do słuchaczy fakt istnienia fascynujących zakątków świata, dopiero wtedy najmłodsi zdają sobie sprawę z tego, że nie są pępkiem świata.

 Dominik Wieczorkiewicz "Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię"

Dodatkowo, gdy autor podróżniczej historii znacząco wyróżnia się na tle innych tego typu relacji, dzieci z pewnością wrócą pamięcią do usłyszanych przygód. Dominik Wieczorkiewicz zdecydowanie należy do tego fascynującego i godnego zapamiętania grona. Po pierwsze dlatego, że w swoją podróż wyruszył HULAJNOGĄ! Po drugie, że podróżował z misiem o imieniu Krysia oraz po trzecie wyjechał do niezwykle odległego kraju czyli do Arabii Saudyjskiej.

Półwysep Arabski to nie lada wyzwanie dla każdego podróżnika. To jednocześnie piękne i niebezpieczne miejsce, wymaga sporej odwagi i determinacji do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu. Autor skrupulatnie zaplanował swoją hulajnogową trasę. Choć nie mógł przewidzieć wielu przygód, tych mniej i bardziej przyjemnych, wyraźnie wyczuwa się radość i entuzjazm z poznawanego, nowego zakątka świata.

Dzięki pięknie opracowanej szacie graficznej, czytelnik dokładnie wie jak hulał bohater oraz w jakich miejscach się zatrzymywał. Doskonale zostały również opisane charakterystyczne cechy Szczęśliwej Arabii, nie tylko te piękne i pozytywne, nie brakuje także tych mniej przyjemnych aspektów podróży.

Godny uwagi jest również sposób w jaki zostały opisane spotkania z typowymi dla Arabii Saudyjskiej zwierzętami, np. krabami, kozami, małpami, wielbłądami a nawet niebezpiecznym wężem. W pewnych momentach, kluczowe opisy przyjmują postać świetnych opowiadań z wciągającą fabułą, od których trudno oderwać młodemu czytelnikowi wzrok.

Na co dzień leśnik i przyrodniczy edukator, mający stały kontakt z najmłodszymi słuchaczami, genialnie przemawia do ich wyobraźni, jednocześnie zarażając pasją do podróży i poznawania najdalszych zakątków świata. W książce nie brakuje empatii, odwagi, miłości do najbliższych, dobrego humoru oraz całej masy przygód.

Książa “Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię” to świetny pretekst do rozmów na temat odmienności kulturowych, bogactwa i biedoty, gościnności czy strachu przez sytuacjami, które zaskakują. Znajdziesz tu również odpowiedź na pytanie dlaczego lepiej niż dostawać, jest się dzielić. Lekturę szczerze polecam tym starszym i młodszym czytelnikom, zwłaszcza jeżeli uważają, że świat jest nudny.
podpis

 

 Dominik Wieczorkiewicz "Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię"

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: DOMINIK WIECZORKIEWICZ | ilustracje: ZOFIA ZABRZESKA | tytuły: HULAJNOGĄ PRZEZ SZCZĘŚLIWĄ ARABIĘ | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 08.03.2018 | liczba stron: 128 | format: 170×250 |gatunek: DLA DZIECI/PODRÓŻNICZE|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry