mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Horologium czyli dom niezwykłych zegarów"

Horologium czyli dom niezwykłych zegarów

“Nie trzeba umieć się w nic zamieniać czy rozmawiać ze zwierzętami, żeby zasłużyć sobie na miano niezwykłego, a niejeden mający takie nadzwyczajne umiejętności nie jest godzien tego tytułu.”
| “Horologium czyli dom niezwykłych zegarów” Ariadna Piepiórka

Jedenastoletni Aleksander wraz z młodszą siostrą Zosią, zostają przygarnięci przez niezwykłych mieszkańców Horologium. Tym samym, dzieci przestają błąkać się po ulicy i zyskują serdecznych opiekunów. Nieśmiały, zagubiony, z niełatwą przeszłością chłopiec oraz rezolutna, ciekawska i przebiegła dziewczynka rozpoczynają zupełnie nowy rozdział swojego życia. Niezwykli zapewniają rodzeństwu wszystko, czego potrzebują dzieci w ich wieku: począwszy od pełnego miłości i zrozumienia otoczenia, a skończywszy na szkolnych obowiązkach.

Beztroskie życie Olka i Zosi przerywa pewna legenda, która wręcz ożywa na oczach rodzeństwa, a opętani chciwością mieszkańcy małego miasteczka łykają każdą, nawet najmniejszą informację, która mogłaby choć odrobinę przybliżyć ich do legendarnego skarbu. Niestety, wszystkie wskazówki prowadzą do Horologium czyli do domu niezwykłych zegarów. Czy niezwykli będą w stanie ochronić to co najcenniejsze? Odpowiedzi szukajcie w książce!

 

Horologium czyli dom niezwykłych zegarów” to niesamowita opowieść o potędze chciwości. O tym, do czego może posunąć się człowiek opętany rządzą bogactwa. Jednak nie jest to historia napisana z myślą o dorosłych! To pięknie skonstruowana baśń, trafiająca w samo serce młodych czytelników. To przestroga przed tym, co może zepsuć całe piękno życia oraz opowieść o niezwykłej sile, potężniejszej niż czyste, piekielne zło.

To baśń o samotności i przyjaźni, chciwości i poświęceniu, miłości i samolubstwie. Niby stara jak świat historia o walce dobra ze złem, ale jednak opowiedziana z zupełnie innej perspektywy. Ta książka z pewnością wśliźnie się do wyobraźni niejednego młodego czytelnika, pozostawiając w jego umyśle dobroć, która zawsze ma większy i mocniejszy zasięg niż jej przeciwnik.

Pani Ariadna Piepórka zyskała moją wielką sympatię w tamtym roku. Po przeczytaniu książki “O księżycu z komina domu na wzgórzu” oraz po bliższym poznaniu autorki w wywiadzie (Ariadna Piepiórka czyli wywiad z autorką), absolutnie nie mogłam się doczekać kolejnej książki. Zarówno w jednej jak i w drugiej opowieści wyczuwa się niesamowitą więź między narratorem a czytelnikiem.To genialne, nietuzinkowe historie dla mniejszych i większych o tym co w życiu najważniejsze, najcenniejsze i jedyne.
podpis

 

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: ARIADNA PIEPIÓRKA
| tytuł: HOROLOGIUM CZYLI DOM NIEZWYKŁYCH ZEGARÓW
| wydawnictwo: SKRZAT
| premiera: 06.05.2019
| liczba stron: 360
| format: 140×195
| gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry