mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książek „Dzielny Fryderyk" i „Teodor rusza z pomocą”.

Dzielny Fryderyk. Teodor rusza z pomocą. Animal Magic.

Książki są genialnym narzędziem w rękach rodzica, pragnącego wprowadzić swoje pociechy w świat przygód, fantazji czy magii. Seria książek “Animal Magic” Holly Webb  w rewelacyjny sposób uczy, bawi i przede wszystkim zaintryguje niejednego młodego czytelnika.

 

HOLLY WEBB Animal Magic

„Dzielny Fryderyk”
Lotka obchodzi swoje jedenaste urodziny, podczas których otrzymuje bardzo nietypowy i niespodziewany prezent – Fryderyka! Mała różowa myszka towarzyszy dziewczynce podczas szkolnej wycieczki, na której wykazuje się niebywałą odwagą, sprytem oraz pomysłowością. Ponadto, Sara, która zwykła prześladować Lotkę oraz stale jej dokuczać dostaje nauczkę godną jej zachowania…

 

HOLLY WEBB Animal Magic
„Teodor rusza z pomocą”
Lotka, która musi przez jakiś czas zamieszkać z wujkiem, z dala od domu i rodziców. Na początku dziewczynka nie jest zachwycona tym pomysłem. Wszystko się zmienia, gdy odkrywa, że sklep zoologiczny wujka jest niezwykłym, pełnym magicznych mieszkańców miejscem.

 

Z czasem okazuje się, iż bohaterka musi stawić czoła walce dobra ze złem. Zadaniem dziewczynki jest pokonanie złej Pandory, by nigdy już nie zagrażała jej rodzinie. Jako początkująca czarodziejka nie wierzy w swoje możliwości, jednak z pomocą przychodzi jej Teodor, zaczarowany jednorożec.

 

Jeżeli, wybierając książki, kierujecie się ulubieńcami maluchów, seria „Animal Magic” Holly Webb będzie doskonałą propozycją. Znajdziecie tu wszystko, czego potrzeba młodemu czytelnikowi, by uruchomił wyobraźnię i pokochał książkowe opowieści. Holly Webb ma niesamowity dar tworzenia opowieści, które bardzo angażują zarówno czytających jak i słuchających. Ponadto, większa czcionka sprawia, iż dzieci, które dopiero opanowują umiejętność czytania, nie zniechęcają się szybko, widząc upływające strony oraz interesując się losem bohaterów.
podpis

 

Wydawnicze szczegóły książek:
Autorka: Holly Webb
Tytuł : „Dzielny Fryderyk”, „Teodor rusza z pomocą”
Seria: „Animal Magic”
Przekład: Dorota Gruszka
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 01.2014
Format: 144×205
Ilość stron: 160
Kategoria: dla dzieci

______

*Artykuł powstał w ramach WSPÓŁPRACY BARTEROWEJ z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry