mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Habbatum” Augusta Docher

“Habbatum” to druga część cyklu “Wędrowcy”. Pierwsza (“Eperu”) kończy się bardzo zagadkowo. Odnosisz irytujące wrażenie, że brakuje kolejnych stron… stron, które należy jak najszybciej odnaleźć i przeczytać!

Anna zostaje porwana przez osobę, którą darzyła zaufaniem oraz traktowała jako przyjaciółkę w bardzo trudnych i przełomowych chwilach swojego życia. Okazuje się, że Debora miała w tym wszystkim swój interes i bynajmniej nie chodziło tu o dobro dziewczyny a nawet, jak dowiedziałam się w kolejnej części, o jej chłopaka. Anna jest przetrzymywana w pomieszczeniu, które znajduje się głęboko pod ziemią w specjalnie dostosowanym budynku. Dziewczyna nie wie gdzie jest i, co gorsze, dlaczego. Bohaterka pomimo niesprzyjających okoliczności, odnajduje w sobie wystarczająco dużo siły, aby trenować nowo nabyte umiejętności Wędrowca i tym samym daje Leo szansę na zorganizowanie ekipy ratunkowej oraz odnalezienie jej.

Podczas długich dni spędzonych w zamknięciu, Anna poznaje Briana. Już na początku zauważa jego znamię, ale okazuje się, że intencje mężczyzny wobec dziewczyny są zupełnie inne niż Debory. Poza tym, Brian niejednokrotnie zamiesza w życiu Anny i Leo. Ważną rolę odgrywa również przyjaciel pary – Kris, który za przyczyną Leo odnajduje miłość swojego życia, dziewczynę obdarzoną niezwykłymi, ratującymi życie zdolnościami.

Pomimo tego, że byłam ogromnie ciekawa dalszych losów Anny i Leo, objętość książki nieco mnie przeraziła. Niepotrzebnie! Podobnie jak w przypadku pierwszej części, “Habbatum” czyta się jednym tchem, niejednokrotnie do późnych godzin nocnych, czasami wczesnych godzin porannych… Trudno było mi się z nią rozstawać. Nawet biorąc pod uwagę fakt, iż postać Anny bywała irytująca, zwłaszcza jej naiwność.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, czytelnik ma okazję poznać odczucia obu bohaterów. Poszczególne rozdziały przeplatane są narracją z punktu widzenia Leo i Anny. Nie brakuje emocji, zaskakujących zwrotów akcji oraz kolejnych ciekawostek na temat tego, kim są Wędrowcy. Zakończenie książki jednomyślnie wskazuje na kolejne części, które z przyjemnością przeczytam i zrecenzuję.
podpis

habbatum

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: AUGUSTA DOCHER | tytuł: HABBATUM | wydawnictwo: BIS | premiera: 06.2016 | liczba stron: 560 | Format: 135×205 | gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry