mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Gry karciane: filmowa, kultowa, nielogiczna i rozrywkowa.

Kieszonkowiec filmowy / kultowy / nielogiczny / rozrywkowy.

Gdy nie masz nastroju na czytanie, inni domownicy plączą się pod nogami, nie mając pomysłu na spędzenie wolnego wieczoru, pogoda absolutnie nie nastraja do wyjścia na spacer, a impreza ze znajomymi utknęła w cichym punkcie. Sięgnijcie koniecznie po Kieszonkowce, gry karciane.

Gry karciane

Zdecydowanie nie są to jakieś tam karty do gry. To kompletnie opracowane tematycznie quizy, które gwarantują dobrą zabawę, mały lub nieco większy sprawdzian z posiadanej wiedzy, a nawet możliwość ogarnięcia zupełnie nowych zagadnień. Na początek mam cztery propozycje:

1. Kieszonkowiec FILMOWY “Kamera, akcja!” to talia, zwierająca 165 quizowych pytań i o wiele więcej ciekawostek z historii kina (filmy, seriale, aktorzy, reżyserzy). Gracze mogą podzielić się na drużyny i kolejno losować pytania, starając się na nie odpowiedzieć. Prawidłowa odpowiedź to punkt, nieprawidłowa to strata kolejki lub odjęcie punktu. Jestem pewna, że każdy miłośnik filmów i kina znajdzie sporo ciekawostek na temat ulubionych, kultowych produkcji, jednocześnie z przyjemnością uzupełniając posiadaną wiedzę.

2. Kieszonkowiec KULTOWY “PRL” to talia 165 pytań na temat życia w Polsce Ludowej czyli obejrzysz telewizyjny koncert życzeń, przejedziesz się Polonezem i zrobisz zakupy w Peweksie. Innymi słowy jest to zabawa, która może okazać się najlepszą i najbardziej zapamiętaną lekcją historii dla młodszego pokolenia.

3. Kieszonkowiec ROZRYWKOWY “Popkultura” to talia 162 pytań quizowych o popkulturze czyli muzyka, film, sport, polityka i celebryci w zupełnie nowej odsłonie. Z kieszonkowcem na pewno obronisz na Dudka, poczujesz się jak Bond, zobaczysz orła cień, poznasz załogę Enterprise i doświadczysz wielu innych atrakcji.

4. Kieszonkowiec NIELOGICZNY “Teorie spiskowe” to aż 162 niewiarygodne teorie. Tym razem, z uwagi na charakter informacji, można zagrać w przynajmniej dwóch wariantach. Pierwszy to tradycyjny quiz, polegający na wskazaniu prawdziwej odpowiedzi, zaś drugi może polegać na odczytywaniu teorii z wprowadzonymi osobiście zmianami, wszystko zależy od pomysłów czytającego. Zadaniem słuchających jest wskazanie błędu i/lub okrzyknięcie teorii prawdą lub fałszem. Nielogika z jednej strony może być naprawdę zabawna, ale z drugiej ogromnie trudna do zweryfikowania. Wygrywają najlepsi!

Podrzucam ci zestaw genialnych narzędzi, gry karciane na wspólną rodzinną zabawę, zaplanowanie udanego spotkania z przyjaciółmi, przetrwanie ogromnej kolejki w poczekalni czy pomysł na poznanie sąsiadów, podczas długiej podróży pociągiem lub autobusem. Każda talia wygląda jak standardowe karty do gry, dzięki czemu możesz je zabrać dosłownie wszędzie! Udanego quizowania!
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry