mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Gdzieś pomiędzy wierszami”

Gdzieś pomiędzy wierszami

Trzeba mówić sobie wprost, nie czytać między wierszami, nie dopowiadać słów, które nie padły, nie zastanawiać się, co ktoś miał na myśli, tylko zapytać albo powiedzieć, dać znać, wysłać jakiś jednoznaczny sygnał.
| „Gdzieś pomiędzy wierszami” Anna Szczypczyńska

Gdzieś pomiędzy wierszami

W skrócie.
Trzy kobiety, trzy rodziny i trzy historie codzienności, priorytetów i marzeń. Każda inna, na swój sposób ujmująca, szczera i do bólu prawdziwa.

Lidka czuje coraz większy dystans w swoim małżeństwie. Gdzieś po drodze zgubiła się ta dawna bliskość z mężem, wdarła się między nich pustka, nieproszona i bezlitosna. Gdy pewnego dnia bohaterka spotyka dawną miłość, jej życie osobiste zaczyna zmierzać w niebezpiecznym kierunku, pełnym wątpliwości, trudnych decyzji i wyborów.

Iza jest pełnoetatową mamą, która zrezygnowała z zawodowej kariery dla dobra rodziny. Mąż bohaterki to lekarz, który z racji wykonywanego zawodu nie poświęca najbliższym zbyt wiele czasu. Bohaterka coraz dotkliwiej odczuwa samotną codzienność, towarzystwo kilkulatków i brak pracy, która była jej ogromną pasją. Kobieta postanawia poszukać pomocy. Niestety, sama nie jest w stanie dłużej radzić sobie z problemami, które z każdym dniem coraz bardziej ją przerastają.

Majka prowadzi bloga, na którym opisuje bolesne doświadczenia z własnego życia. Przeżyła ból, którego nie życzy żadnej kobiecie. Bohaterka, otwierając się na świat i pisząc o przeżytej traumie, daje innym kobietom nadzieję oraz siebie jako osobę, która naprawdę je rozumie, wspiera i motywuje. Kogoś, kto jest promykiem światła, zwiastującym lepszy czas.

 

Wrażenia.
„Gdzieś pomiędzy wierszami” to niesamowicie prawdziwa opowieść o kobietach. Książka dotyka problemów, z którymi mierzy się niemała część społeczeństwa. Mowa tu, między innymi, o stracie dziecka, niemożności zajścia w ciążę, zdradzie, braku stabilności w małżeństwie oraz przemocy fizycznej. Wszystkie wątki przeplatają się, zmieniają, uzupełniają i zgrabnie łączą w niezwykle realnym życiu trzech kobiet. Ponadto, bohaterki uświadamiają czytelnikom, że prawdziwe życie nie ma nic wspólnego z tym przedstawianym i kreowanym na Instagramie czy w innych serwisach społecznościowych. Na prawdziwe życie składa się wiele czynników i nigdy nie jest ono wolne od trosk, bólu i trudnych decyzji.

Pani Anna Szczypczyńska stworzyła opowieść, która zmusza do refleksji, do zatrzymania się tu i teraz, głębszego spojrzenia na otoczenie i na własne życie. Bardzo ujęła mnie autentyczność bohaterek, ten idealnie przedstawiony moment z życia Lidki, Izy i Majki. „Gdzieś pomiędzy wierszami” czyta się lekko i bardzo kusiło mnie, by pochłonąć treść błyskawicznie. Jednak, z uwagi na intrygujące wątki nie uległam pokusie, przyglądając się uważnie bohaterkom i ich życiu. Mimo wszystko, ciężko było oderwać się od fabuły. Trudno zostawić ten świat, nie wiedząc dokąd zmierza i jakie wydarzenia odsłoni na kolejnych stronach.
podpis
Gdzieś pomiędzy wierszami

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: ANNA SZCZYPCZYŃSKA
| tytuł: GDZIEŚ POMIĘDZY WIERSZAMI
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 14.03.2021
| liczba stron: 304
| format: 145×205
| gatunek: LITERATURA OBYCZAJOWA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry