mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów

“Nie przyszliśmy na świat, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy, aby zostawić ślad.” | “Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów”

Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów

Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów” to bardzo ciekawa i piękna propozycja dla najmłodszych. Książka, ukazująca Papieża jako człowieka, który w wielu sprawach jest bardzo podobny do przeciętnego człowieka. To podróż przez papieskie życie od momentu narodzin aż do chwili objęcia najważniejszej funkcji w Kościele.

Papież Franciszek to Jorge Bergoglio, urodzony 17 grudnia 1936 roku w Argentynie. Człowiek wielkiej wiary, pokory i skromności. Nigdy nie przykładał wagi do tego co ma, zawsze jest gotów nieść bezinteresowną pomoc innym i służyć tam, gdzie zostanie posłany.

Autorka rozpoczyna opowieść o Jorge Bergoglio od dnia narodzin, poprzez historię dziadków i ich włoskich korzeni, lata dziecięce oraz szkolne wyzwania, aż do chwili gdy zdecydował się być lekarzem dusz. Jako duchowny służył w wielu miejscach i zawsze było mu daleko do kościelnego przepychu. Zawsze podążał w stronę biedy i ubóstwa, był po stronie ludzi, którzy potrzebowali pomocy.

Papież Franciszek od dziecka kochał książki. Jest człowiekiem bardzo oczytanym i mądrym. Przy każdej okazji pozbywa się ciężaru bogactwa, zaszczytów, sławy. Zawsze był i nadal chce pozostać jak najbliżej zwykłych ludzi. Jego pontyfikat jest pod tym względem wyjątkowy, bo zrezygnował z wielu papieskich drogocenności i przywilejów, nie mieszka w pałacu, jak poprzednicy, lecz w miejscu, gdzie zawsze może kogoś spotkać.

Oczywiście nowe reguły nie zawsze spotykają się z aprobatą otoczenia, papiescy towarzysze niejednokrotnie zastanawia się: Czy tak wypada? Jednak niepodważalną prawdą jest fakt, iż efekt Franciszka ma niewiarygodnie pozytywny wpływ na wizerunek Kościoła! Bo w rzeczywistości coraz bardziej jasna staje się informacja, że właśnie tak trzeba!

“Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów” to pięknie wydana i opisana papieska biografia. Oprócz informacji o Ojcu Świętym, w książce znajduje się również wiele ciekawostek, na przykład czytelnik, co nie co, dowie się o Towarzystwie Jezusowym, pozna kawałek historii Argentyny, slumsy oraz papieża Benedykta XVI. Nie brakuje również mini słowniczka z niezrozumiałymi, dla młodego czytelnika, wyrazami.

Z książki dowiecie się również kto jest najważniejszą osobą w życiu Papieża Franciszka, jaki jest Jego ulubiony klub piłkarski, czy potrafi gotować, dlaczego marzył o pracy misjonarza, na jaki adres wysyłać listy, jak skontaktować się z Papieżem mailowo oraz wiele, wiele innych ciekawostek przeplatanych anegdotami, opowieściami oraz słowami samego Ojca Świętego.

Jeżeli szukacie idealnego prezentu na chrzest, komunie, bierzmowanie książka o Franciszku spełni się w tej roli perfekcyjnie! Jestem przekonana, że znajdzie się również wiele innych okazji do podarowania książki o Papieżu tysiąca uśmiechów :)
podpis

 

Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: JOLANTA REISCH-KLOSE | tytuł: FRANCISZEK. PAPIEŻ TYSIĄCA UŚMIECHÓW | wydawnictwo: WILGA | premiera: 18.04.2018 | liczba stron: 128 | Format: 210×195 | gatunek: BIOGRAFIA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry